خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

آرایشگران و سالن های زیبایی چگونه تبلیغات کنند؟

دسته‌بندی نشده 2017-08-03

Bio اینستاگرام

شاید شما هم تازه کسب و کاری افتتاح کرده اید و مطمئنا به دنبال تبلیغات هدفمند و موثری هستید. و یا در کسب و کار خود تجربه بالایی دارید و این موضوع را درک کرده اید که یک مدیر موفق هیچگاه از تبلیغات غافل نمی شود اما به تازگی با تبلیغات در فضای مجازی آشنا شده اید و سوالات زیادی درباره آن دارید…

در این پست از وبلاگ قصد داریم نکات مهمی در زمینه چگونگی تبلیغات در اینترنت ، سایتها و شبکه های اجتماعی را آموزش دهیم و کسب کار آرایشگری یا مدیریت سالن زیبایی را به عنوان مثال ذکر کرده ایم.

مهمتری نکته در تبلیغات اینترنتی :

بهتر است در صفحات معرفی کسب و کار خود به دنبال افزایش تعداد دنبال کنندگان (فالورها) نباشید. بلکه باید از فرصت فضای مجازی برای بیشتر دیده شدن استفاده کنید (مثلا هرکس فقط یکبار پیج یا کانال شما را ببیند اما فالو نکند) به اینصورت می توانید مشتریانی جذب کنید ، برند شوید و یا حداقل در گوشه ذهن مردم برای استفاده در آینده قرارگیرید. درصورت جذب مشتری اگر این مشتریان از شما راضی باشند صفحاتتان را در شبکه های اجتماعی دنبال خواهندکرد.

چطور صفحه ای در اینستاگرام یا کانالی در تلگرام بسازیم و اداره کنیم؟

مرحله اول ( ساخت پیج):

برای کسب بهترین نتیجه در شبکه های اجتماعی و ساخت یک برند محبوب باید مراحل زیر را انجام دهید:

مهمترین قسمت درپیج اینستاگرام قسمت Bio پیج و در کانال تلگرام قسمت Description  است.

در این قسمت ها چه باید بنویسیم؟

فرض کنید شخصی برای اولین بار وارد پیج شما شده و هیچ اطلاعاتی درباره پیج شما ندارد. مطمئنا او برای درک کاربرد پیج شما پستهای شما را نگاه نمی کند چون وقت و حوصله اش را ندارد بلکه آمده تا توضیحات پیج را بخواند. حال اگر توضیحات بالایی پیج شما نتواند سوالات ابتدایی او را پاسخ دهد پس حتما برای همیشه پیج شما را ترک خواهد کرد. اما اگر این دو سه خط نوشته او را قانع کند که این پیج احتمالا بدردش خواهدخورد، پستهای شما را هم خواهددید.

و اما این سوالات ابتدایی چیست:

1- کار این پیج چیست؟ توضیحی بسیارمختصر درحد چند کلمه درباره حرفه و فعالیتتان ضروری است. ( به عنوان مثال: پیج یک آرایشگاه زنانه با کلیه خدمات آرایش و زیبایی است)

2- در دنیا به این بزرگی این آرایشگاه در چه شهری است؟ مهمترین کلمه که باید درج و به وضوح دیده شود نام شهر محل فعالیت شماست. در واقع اگر نام شهر خود را ننویسید مانند این است که اصلا پیجی ندارید!

3- اگر این آرایشگاه از منزل ما دور باشد که به دردم نمی خورد! پس اگر آدرس دقیق به هر دلیلی نمی نویسید حتما باید نام خیابان و محل سالن زیبایی خود را درج کنید.

موارد ضروری دیگر:

4- نام برند: برندسازی در دنیای کسب و کارهای امروزی مهمترین اصل در جذب مشتری است پس حتما نام برند خود را در عنوان صفحات بنویسید (مثلا آرایشگاه ماتیکی) و آی دی پیج را هم با ترکیبی از نام برند بسازید ( مثلا matiki_ir ).

5- عکس پروفایل:

 • عکس پروفایل هم باید واضح، زیبا و جذاب باشد وهم مشحص کند که این پیج یک آرایشگاه است.
 • اگر پیج شما مربوط به کل آرایشگاه است و نه یک آرایشگر پس هرگز از تصویری معمولی از چهره خود استفاده نکنید.
 • می توانید از تصویر لوگو یا تابلو ورودی سالن استفاده کنید.
 • اگر آرایشگاه شما سالنی مجلل و لوکسی دارد حتما از عکس سالن استفاده کنید یا در لایه های زیرین کانال تلگرامی خود حتما این عکس ها را قراردهید.

6- آدرس دقیق و اطلاعات تماس:

آیا این درست است که مشتری شما که قصد نوبت گیری یا مراجعه به آرایشگاه را دارد در بین پست های شما به دنبال شماره تماس و آدرس دقیق بگردد؟ شاید او حوصله نداشته باشد…

7- لینک ارتباط:

بسیاری از مردم تماس تلفنی نمی گیرند و با چت کردن راحتتر هستند. پس ID اکانت ارتباطی خود را در قسمت توضیحات کانال تلگرام درج کنید و پاسخگوی دایرکت ها در اینستاگرام باشید.

8- درضمن بهتر است لینک کانال تلگرامی خودرا در قسمت website پیج اینستاگرامتان درج کنید.

 

مرحله دوم (فعالیت جذاب):

همیشه این سوال را از خود بپرسید که مردم چرا باید صفحه من را دنبال کنند؟ این پیج به چه درد میخورد؟ چه جذابیتی در پیج من وجود دارد؟

اگر برای این سوالات پاسخی قانع کننده پیدا نکردید حتی انتظار یک فالور واقعی هم نداشته باشید…

صفحات شما باید فعال ، جذاب و کاربردی باشد. تا مشتری را هیجان زده به سمت کسب و کار شما بکشاند.

یک آرایشگر چطور می تواند پیجی جذاب بسازد:

 • از نمونه کارهای خود عکس یا فیلم قراردهد به طوری که مشخص باشد کارشماست مثلا کارت ویزیتتان یا بخشی از سالن در عکس ها دیده شود و یا در فیلم ها صحبت کنید به اینصورت جای شکی برای کیفیت کار خود در ذهن مشتری نخواهید گذاشت و مشخص می شود که به کارتان افتخار می کنید و اعتماد به نفس دارید. هرگز از عکس نمونه کار دیگران یا عکس های اینترنتی استفاده نکنید که این کار باعث لو رفتن شما و پراکندگی مشتریان خواهدشد.
 • حریم خصوصی مشتریان و شرعیات را رعایت کنید.
 • هر از گاهی در پیج اینستاگرام خود از فعالیتتان فیلم زنده (Live video ) بگذارید که خیلی جذاب است.
 • تخفیفات ناگهانی ، واقعی و کوتاه مدت را اعلام کنید.
 • فیلم ها و مطالب آموزشی و جذابی درباره آرایشگری ، خودآرایی و سلامت و زیبایی قراردهید اما کلیشه ای و کسل کننده و طولانی نباشند.
 • هرگز نظرات منفی را در کامنت ها حذف نکنید و پاسخ همه را با متانت و رعایت کامل ادب بدهید.
 • کمی شوخی در کپشن ها ، پستها یا کامنت ها بد نیست.
 • در پیج اینستاگرام هرگز چند پست پشت سرهم نگذارید و با فاصله های چند ساعته این کار را انجام دهید اما در کانال تلگرام بلعکس همه پستها را یکجا قراردهید بهتراست.
 • عکس هایی از محیط سالن قراردهید تا مشتری بداند به محیطی بهداشتی و آرام خواهدرفت.
 • هفته ای یکبار در پیج مسابقه طرح کنید و جوایز خوبی بدهید.
 • درباره مسائل مختلف ، کیفیت و قیمت های کارتان نظرسنجی کنید و کلا سعی داشته باشید با فالورها در تعامل دوطرفه باشید. (نظرتان منفی را هم قبول کنید این نشان از حرفه ای بودن شما دارد)
 • فالو و لایک فیک نگیرید هرچند برای شروع کار که پیج شما خالی است 2 تا 3 هزار فالور فیک بد نیست.
 • از عکس های ترکیبی، شلوغ و پراز نوشته استفاده نکنید که هم پیج شما زشت می شود و هم جلب توجه نمی کنند.

مرحله سوم (تبلیغات):

حالا یک پیج خوب ساختیم… اما چطور مردم پیج را ببینند؟!

خب معلومه با تبلیغات…

در تبلیغات میدانی و کارت ویزت خود آی دی پیج خود را بنویسید (مثلا @matiki_ir)

اما مهمتر از آن انجام تبلیغ در فضای مجازی است که باید نکاتی را در این مورد رعایت کرد:

 • تبلیغ در پیج های مخصوص تبلیغات به مراتب بهتر از پیج های سرگرمی و خبری است. چون اعضای پیج های تبلیعاتی آمده اند که تبلیغ ببینند و استفاده کنند.
 • در صفحاتی تبلیغ کنید که اعضای واقعی و فعالی دارند و آن پیج را دوست داشته باشند (حتما دیده اید که تعداد پیج هایی که پر از فالور و لایک فیک (غیرواقعی) بوده و تبلیغات می کنند بیشتر از پیج های واقعی و مفید هستند و شناخت آنها کار نسبتا سختی است اما راحترین راه برای شناخت پیج سالم این است که ببینید تبلیغ دهندگان قبلی چه نتیجه ای گرفته اند و یا از بین دوستان و آشنایان شما کسی آن پیج را فالو کرده است یا خیر و یا چقدر با آن پیج آشنا هستند. یا اینکه لایک کنندگان این پیج ها را ببینید، این لایکرها باید عمدتا پیج هایی بسته با تعداد فالوینگ یا فالور کم باشند. درضمن یک پیج تبلیغاتی خوب حداقل دو سال باید فعالیت کرده باشد.)
 •  عکس های تبلیعاتی شما نباید دارای نوشته های زیاد باشد، ترکیبی از تصاویر زیاد یا بی کیفیت هم کسی را جذب نخواهدکرد.
 • متن (کپشن) تبلیغ نیز باید بسیار کوتاه باشد چون متن بلند کلا خوانده نمی شود، هیجان انگیز باشد ، چیز جدیدی برای ارائه داشته باشد و یا سوال برانگیز و جذاب باشد.
 • با ارائه میزان تخفیفی عالی برای کسانی که این آگهی را می بینند میتوانید جذابیت خوبی به آگهی ببخشید.
 • همیشه استفاده از ویدئویی کوتاه برای انتقال مطالب تبلیغاتی بهتر جواب خواهد داد. بهتر است در این ویدئو فضای کسب و کارتان ،چگونگی انجام خدماتتان یا نمونه کارها و محصولاتتان نشان داده شود و برای متقاعد کردن مشتری صحبت کنید.
 • بهترین راهکار برای افضایش تعداد فالورهای شما در اینستاگرام (و نه مشتری واقعی) فالو کردن دیگران است تا پیج شما را ببینند و فالو کنند. برای این منظور مثلا اگر شما آرایشگاه زنانه ای در شهر مشهد دارید، باید به پیج هایی که ادمین آنها یک مشهدی است بروید، یک پست را باز کنید و لایک کنندگان خانم آن پست را فالو کنید. اگر بعد از انجام تعداد زیادی فالو دیگر نتوانستید فالو کنید (بلاک فالو شدید) باید تعداد زیادی از فالوینگ های خود را آنفالو کنید یا اینکه چند روزی کسی را فالو نکنید و یا زیر پست های شما افراد متعددی تعداد زیادی کامنت بگذارند تا شما بتوانید باز هم دیگران را فالو کنید.
 • راهکار دوم برای افزایش این نوع فالور  لایک کردن پست ها و کامنت های دیگران است، همچنین گذاشتن کامنت های مثبت زیر پست های دیگران هم می تواند موثر باشد.

امیدوارم این مطلب از وبلاگ به شما کمک کرده باشد…

لطفا شما هم تجربیات خود را در زمینه تبلیغات آنلاین و اینترنتی در قسمت نظرات درج کنید.

اصول آرایشگر موفق بودن و آرایشگاه برند شدن

دسته‌بندی نشده 2017-06-14

چگونه یک آرایشگر موفق باشم؟

شاید شما هم یک بانوی آرایشگر هستید و این سوال برای شما پیش آمده که راز موفقیت آرایشگران در چیست و چه اصول و نکاتی باید رعایت شود؟!

با بررسی شیوه کار آرایشگرهای موفق می توان به راحتی چه اصل مهم را دریافت که همه آنها کاملا رعایت کرده اند، اما متاسفانه بسیاری از آرایشگران نه چندان مطرح، هرچند که این اصول را بدانند عمدتا انجام نمی دهند!

نکاتی در این خصوص را به صورت زیر طبقه بندی کرده ایم و امیدواریم با توجه جدی به آنها پله های پیشرفت در این حرفه را طی کنید.

۱- مدارک فنی و حرفه ای تخصص خود را از مراکز آموزشی معتبر دریافت کنید هرچند در این حرفه ماهر باشید. چون در این دوره ها حتما نکات قابل توجه حرفه ای ، بهداشتی ، قانونی و… خواهید آموخت، بعلاوه اینکه وجود این مدارک اعتماد مشتری را جلب خواهدکرد.

۲- اگر تازه کار هستید حتما با کار روی مدلهای رایگان زیادی، مهارت خود را کامل کنید و سپس سعی کنید از سایت های تخفیف گروهی استفاده کنید و تبلیغات خود را در فضای مجازی گسترش دهید زیراکه هزینه بسیار پایین و بازخورد مناسبی دارند.

۳- آرایشگری و سالن داری از نوع کسب و کاری است که نیاز به مشتری های دائم دارند، بنابراین هر یک مشتری برای شما حکم شکست یا موفقیت خواهدداشت. اگر مجدد مراجعه کرد شما موفق و اگر برای همیشه خداحافظی کرد شما شکست خورده اید.

۴- رفتار و طرز برخود آرایشگر با مشتری حتی می تواند از کیفیت کار هم مهمتر باشد. ممکن است مشتری از کیفیت کار یا هزینه رضایت چندانی نداشته باشد اما ایجاد رابطه ای دوستانه بین شما احتمالا مجدد ایشان را به آنجا خواهدآورد، و بلعکس اگر رفتار شما زننده باشد مشتری آرایشگر جدیدی را جستجو خواهدکرد.

۵- رعایت بهداشت و آرامش در سالن مورد بسیار مهمی است. اگر مشتری فقط از یک مورد بهداشتی ناراحت شود هرگز مجدد مراجعه نخواهدکرد. درضمن عدم رعایت بهداشت ممکن است عواقب سنگینی برای شما داشته باشد.

۶- در انتخاب سالن آرایشگاه جهت شروع فعالیت بسیار دقت کنید چراکه تعویض سالن زیبایی با از دست دادن تعدادی از مشتریانتان در نهایت به کسب و کار شما آسیب جدی وارد خواهدکرد. پس از ابتدا جایی را انتخاب کنید که بدانید ماندگار خواهیدبود.

نکات مهم انتخاب آرایشگاه زنانه برای شروع فعالیت:

الف) حتما در سالن آرایشگاهی شروع به فعالیت کنید که دارای مجوزهای قانونی لازم و تابلوی ورودی باشد زیرا که سالن های زیبایی بدون تابلو همیشه مشتریان کمتری دارند و عمده ی این مشتریان انتظار پرداخت هزینه های پایینتری خواهندداشت!

ب) مدیر (مدیران) سالن باید خوش رفتار ، منصف و باعدالت باشد، بتواند بین آرایشگران همکار عدالت را رعایت کند و سهم خود را در همکاری با شما عادلانه حساب کند تا در آینده با مشکل مواجه نشوید. همچنین باید به بهداشت و اصول قانونی آرایشگری اهمیت بدهد ( تا یک روز صبح با پلمپ بودن سالن مواجه نشوید) به تبلیغات اهمیت دهد و برای این مهم هزینه کند (تا دیده شوید و با رکود مواجه نشوید) در استخدام و همکاری با آرایشگران وسواس داشته باشد (تا کیفیت کار سایرین کار شما را زیر سوال نبرد، چون بسیاری از مردم همه شما را به یک چشم خواهنددید). در کشف این موارد می توانید از همکاران در سالن و مشتریان دائمی نیز پرس وجو کنید.

پ) سالن آرایشگاه باید موقعیت مناسب شهری ، جای پارک مناسب و اتاق انتظاری ترجیحا با امکان پذیرایی داشته باشد.حال آنکه هرچه این سالن در منطقه مرفع تر و ظاهری شیک و لوکستر داشته باشد، شما مشتریان بیشتر و راضی تری خواهیدداشت!

ج) همکاران شما در آرایشگاه نباید حس رقابت با یکدیگر داشته باشند بلکه تعامل و همکاری در آنها دیده شود. همچنین همه آرایشگرها باید به بهداشت اهمیت دهند ، با مشتری بسیار خوش برخورد و باحوصله باشند و مهمتر اینکه در حرفه ی خودشان متخصص و مشتریان راضی داشته باشند.

۷- و اما مهمترین نکته برای برندسازی در هر صنف و کسب و کاری تبلیغات تبلیغات و تبلیغات است. شما باید دیده شوید تا گوشه ذهن مردم حک گردید، این یعنی برندسازی و این برندها هستند که بیشترین مشتری ها را دارند و بالاترین هزینه ها را دریافت می کنند. در زمینه تبلیغات هرگز نعمت فضای مجازی را از دست ندهید و در وبسایت ها و شبکه های مجازی تبلیغات کم هزینه و حتی رایگان اما پرثمر داشته باشید. ( در پست بعدی وبلاگ “ماتیکی” درباره چگونگی تبلیغات آرایشگاهها و آرایشگران بیشتر صحبت خواهیم کرد.)

 

 

 

 

 

 

نکات بهداشتی در آرایشگاه های زنانه

دسته‌بندی نشده 2017-05-14

 

آرایشگاهی را انتخاب کنید که تابلو دارد و زیر نظر اتحادیه آرایشگاه های زنانه شهر شما فعالیت می کند و سالنی تمیز و آرام دارد.

بهداشت در آرایشگاه های زنانه

نکات بهداشتی هنگام کوتاهی موی سر:

تمیزی سرشویی عامل مهمی در جلوگیری از انتقال بیماری‌های پوست و مو و بیماری‌های قارچی است. سرشویی آرایشگاه‌ باید پس از هر نوبت استفاده کاملا شسته و خشک شود. نکته مهم بعدی در این مورد حوله مورد استفاده برای خشک کردن موهاست. بهتره هر مشتری حوله خود را هم به سالن زیبایی ببرد. البته در آرایشگاه‌های معتبر تعدادی حوله وجود دارد که در پایان روز در ماشین لباس‌شویی و خشک ‌کن شسته و هفته‌ای یک بار هم برای ضدعفونی شدن به خشکشویی فرستاده می‌شوند. نکته بعدی در رابطه با قیچی و شانه‌ای است که آرایشگر برای کوتاه کردن مو از آن استفاده می‌کند. قیچی پس از هر بار کوپ باید با الکل ضدعفونی و در پایان هفته  در دستگاه اتو کلاو استریل شود. شانه‌ها هم پس از هر بار استفاده باید شسته و در ظرف محتوی الکل نگهداری شوند.

نکات بهداشتی اصلاح صورت:

آرایشگر باید پیش از شروع اصلاح، نخ را با الکل ضدعفونی و بعد از پایان کار هم برای کاهش التهاب پوست مشتری، از پماد اکسید روی استفاده کند. نخ باید یک بار مصرف باشد و برای هر مشتری جداگانه استفاده شود. درغیر اینصورت احتمال انتقال بیماری‌های پوستی و ویروسی زیاد است.  باید آرایشگر در طول روز ، هر موچین را تنها برای یک نفر استفاده کند بنابراین باید در آرایشگاه تعدادی موچین ضدعفونی شده آماده برای مشتریان گذری داشته باشد و در پایان روز کاری همه موچین‌ها را جهت ضدعفونی در الکل قراردهد. اما بهترین کار اینست که مشتری یک موچین تمیز و سالم در لوازم شخصی خود داشته باشد و آرایشگر تحویل دهد.

بهداشت در سایر خدمات آرایشگری:

مش‌ کردن موها اغلب به دو روش انجام می‌شود: با استفاده از کلاه و با استفاده از فویل. کلاهی که برای مش استفاده می‌شود از جنس لاستیک نرم و با ضخامتی متوسط است. آرایشگر حتما باید بعداز هربار استفاده از کلاه، آن را با مایع ظرفشویی شسته و با الکل ضدعفونی نمایند و جهت جلوگیری از چسبناکی به آن پودر بزند. استفاده از فویل برای مش مو بهداشتیتر است زیرا فویل یک بار مصرف بوده و برای مشتری بعدی استفاده نمی‌شود. اما آرایشگری که با فویل مش میکند باید با تجربه ‌تر باشد چون فویل حرارت زیادی در خود نگه می‌دارد و ممکنه مو شما را بسوزاند. برای گذاشتن موم روی پوست افراد نیز اغلب از قاشق‌های یکبار مصرف استفاده می‌شود.

در انجام تاتو که حساسترین نکات بهداشتی باید در آن رعایت شود، از سوزن‌ها و رنگ‌های مخصوصی استفاده می‌شود که اگر پس از هر بار استفاده دور انداخته نشوند، می‌توانند عامل انتقال بیماری‌های خونی و عفونی مانند ایدز و هپاتیت C و  Bباشند.

اگر قبل از کاشت ناخن آرایشگر از مواد ضد قارچ استفاده نکند و هوای زیر ناخن مصنوعی را خوب نگیرد، فضای میان ناخن دست و ناخن مصنوعی خالی می‌ماند که این فضا در اثر تماس با آب میتواند مرکز تجمع قارچ و میکروب ها شود. اگر ناخن های شما قارچ بگیرد باید تا مدتها درد بسیار رنج آوری را تحمل کنید.

برای ضدعفونی وسایل پلاستیکی از میکروتن و جهت ضد عفونی وسایل فلزی از چراغ الکلی ( ترجیحاً فوری ) استفاده گردد.

درضمن کلیه متصدیان و کارگران موظفند کارت معاینه پزشکی معتبر در محل کار خود داشته و هنگام مراجعه بازرسین بهداشت ارائه نمایند.

بهداشت وسایل آرایشگاه های زنانه:

مورد مهمی که در بسیاری از آرایشگاه‌ها به آن توجه  نمی‌شود، رعایت بهداشت پیش‌بند است. به طور معمول از هر پیشبند برای چند مشتری استفاده می‌شود و به این ترتیب خطر انتقال بیماری‌های پوست و مو بخصوص از طریق قسمتی از پیش‌بند که دور گردن بسته می‌شود وجوددارد. بنابراین در آرایشگاه‌ باید از چسب‌های مخصوصی دور گردن استفاده شود تاپوست گردن در تماس مستقیم پیش‌‌بند نباشد.

ضمنا در صورت آلوده شدن وسایل آرایشگاه مثل قیچی، دسته تیغ و ریش تراش یا… به ترشحات زخم و یا خون‌، باید فقط از طریق حرارت بالا و مستقیم، نسبت به ضد‌عفونی آن اقدام شود. لبه‌های قیچی و دسته تیغ در صورت آغشته شدن به خون باید به طور مستقیم حداقل یک دقیقه روی شعله چراغ الکلی قرارگیرد. اما درحالت عادی برای ضدعفونی می‌توان وسایل را با محلول‌های مجاز ضد‌عفونی کرد.

تخلفات رایج در سالنهای زیبایی:

متاسفانه بیشتر آرایشگاه‌های زنانه محصولات چاقی و لاغری تجویز می‌کنند ، اعمالی نظیر بوتاکس ، الکترولیز، لیپولیز، هیدرودرمی، کوتریزاسیون پوست، کاشتن مو، پیلینگ (برداشتن قشر سطحی پوست) و… انجام می دهند که تمام این موارد تخلف پزشکی محسوب می شوند و ممکن است عواقب جبران ناپذیری برای مشتری داشته باشد. یک آرایشگاه فقط حق دارد در چارچوب وظایفی که از سوی اتحادیه صنف آرایشگران زنانه تعیین شده اقدام کند. از جمله کارهایی که هم‌اکنون رواج زیادی در آرایشگاه‌ها یافته، تزریق ژل به لب است. این موضوع موجب متورم شدن لب‌ها می‌شود و مدیر آرایشگاه‌ در برابر آنها مسئول است.  برای انجام این موارد حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

بهداشت در آرایشگاه های زنانه

بهداشت در آرایشگاه های زنانه

ملاک ها و نکات انتخاب آرایشگر یا آرایشگاه زنانه

دسته‌بندی نشده 2017-04-02

چگونه آرایشگاه زنانه مناسبی برای خدمات مختلف زیبایی یا عروس انتخاب کنیم؟

نکات انتخاب آرایشگر

1) آرایشگر را انتخاب کنیم یا آرایشگاه؟

نکته خیلی مهی که باید به آن توجه کنیم این است که بسیاری ازسالن ها حتی سالن های معروف صندلی های سالن خود را به آرایشگران اجاره می دهند و برای مدیران برخی سالنها تنها پرداخت شدن این اجاره بها مهم است و تجربه نشان داده عمده آرایشگران در بین این صندلی ها و سالنهای مختلف دائما در حال جابجایی هستند بنابراین ممکن است شما تعریف فلان سالن را از نزدیکانتان بشونید ولی شما خبر ندارید که آرایشگر ماهر آن سالن دیگر آنجا نیست! یا اینکه شما سالن بسار لوکس و معروفی را انتخاب کنید ولی خبر ندارید که آرایشگری مبتدی و ناوارد برای خدمات مورد نظر شما به تازگی در آنجا مشغول به کار شده و منتظر شماست.

پس باید ابتدا آرایشگران را بررسی و انتخاب کنید. مگر اینکه شما عروس باشید و احتیاج به تعداد متعددی آرایشگر با سالنی لوکس داشته باشید.

 

2) باید نمونه هایی کار آرایشگران را ببینید

از فضای مجازی کمک بگیرید. مثلا با مراجعه به سایت ماتیکی می توانید تعدادی از نمونه کارهای آرایشگاه موردنظرتان را ببینید البته که بسیاری از این آرایشگران و سالنها صفحاتی در شبکه های اجتماعی دارند ، به این صفحات مراجعه کنید و کار آنها را با دقت بررسی کنید.

نکته بسیار مهم درباره عکس نمونه کار:

متاسفانه بسیاری از آرایشگران از تصاویری جعلی به عنوان نمونه کار استفاده می کنند. پیشنهاد میکنیم فقط به تصاویری اعتماد کنید که در آنها بخشی از سالن آرایشگاه و یا کارت ویزیت آنها به وضوح دیده می شود. ( این آگهی ها در سایت ماتیکی با زمینه صورتی برجسته شده اند)

 

3) سالن زیبایی را از نزدیک ببینید

به سالن‌هایی که نظرتان را جلب کرده اند بروید و کیفیت کار آرایشگر، بهداشت و زیبایی سالن و طرز برخورد پرسنل را بررسی کنید. فراموش نکنید که از نظرات مشتریانی که در سالن حضور دارند هم استفاده کنید چراکه احتمالا آنها از قبل مشتری سالن بوده اند و می توانند خصوصیات سالن را دراختیارتان بگذارند. مثلا قبلا عروس سالن را دیده اند و می توانند امتیاز معتبری به سالن بدهند.

وضعیت پاکیزگی سرشورها، میزکار، کف و سرویس‌های بهداشتی را ببینید چون آرایشگاهی خوب است که مدیر آن به حداقل حقوق مشتریانی که به او اعتماد کرده اند احترام بگذارد. آرایشگری که بهداشت و احترام کلامی در برابر مشتری اهمیت ندهد احتمالا دربرابر کیفیت کار نیز مسئولیت پذیر نخواهدبود.

 

4) صرفا به خاطر برند بودن آرایشگاه انتخابش نکنید

برخی سالن‌های برند فقط به دلیل شناخته شده بودن سرزبان هستند اما اگر شما به آنها سری بزنید ممکن است اصلا از کیفیت کار ، بهداشت یا طرز برخورد آرایشگران خوشتان نیاید.

 

5) از تجربه دیگران استفاده کنید

ببینید آشنایان شما چه کسی را پیشنهاد می دهند اما به نظراتی که در فضای مجازی میبینید زیاد اعتماد نکنید چراکه عمده ی این نظرات یا توسط نزدیکان آرایشگر درج می شوند یا توسط رقبای آنها!

 

6) مدارک مهارتی آرایشگر را ببینید:

بسیاری از سالن‌ها در تبلیغات خود از متدها و مدارک به روز بین‌المللی صحبت میکنند اما در واقع فقط مدرک دوره عمومی فنی حرفه‌ای را دارند! اگر سالن یا آرایشگری در مورد مدارک و متدهایش ادعایی دارد حتما روی دیوار دفتر مدیر سالن زیبایی دنبال اسناد این ادعاها باشید. درضمن فراموش نکنید که در مواردی مثل لیزرموهای زائد، بوتاکس ، تزریق ژل، پاک کردن تتو و… فقط باید به مرکزی زیر نظر پزشک متخصص مراجعه کنید.

 

7) کار دست آرایشگر را ببینید:

ضمن مشاهده مهارت دست او ببینید می‌تواند سریع و بدون سردرگمی کاری که از او خواسته شده را به نتیجه برساند؟ (یک آرایشگر ماهر آرایشگری است که کار دستش تند و سریع باشد) ، دور و برش را تمیز و مرتب نگاه می دارد؟ روپوش و سرو و وضع مرتبی دارد؟ و آیا محترمانه صحبت می کند؟

 

8) هنر و خلاقیت آرایشگر را بپسندید:

 

آرایشگر باید هنرمند ، خلاق و با حوصله باشد. یک آرایشگر ضمن اینکه باید تکنیک‌ها و روش‌های آراستن مشتری‌ را بداند باید سلیقه و ابتکار خوبی داشته باشد تا بتواند در مورد هر کس تکنیک‌ها را به طرز منحصر به فردی پیاده کند. مثلا شما می‌گویید این مدل را دوست دارم آرایشگر باید بتواند این مدل را برای شما نقد کند و بگوید به چه دلایلی موافق یا مخالف خواسته ی شماست.

 

9) امکان چه خدماتی وجود دارد؟

اگر عروس هستید امکان انجام خدمات دلخواه خود را جویا شوید، مثل کوتاهی موبرداشتن ابروهای پرپشت، پاکسازی پوست ، اصلاح صورت، اپیلاسیون ، بخور، رنگ مو، خدمات ناخن، ماساژ صورت، سر و بدن، تست استایل و گریم، گریم صورت، اصلاح موهای کم‌پشت، صاف کردن مو، فر کردن مو ، کمک به پوشیدن و ست کردن لباس عروس با تاج عروس و… و اگر برای شما مقدور است در موارد مهمم تر از آرایشگرش تست بگیرید.

نکات انتخاب آرایشگاه

نکات انتخاب آرایشگاه

 

در پستهای بعدی درباره اصول بهداشتی در سالنهای زیبایی زنانه صحبت خواهیم کرد.

آگهی های آرایشگاه های شهر بزرگ تهران بزودی در ماتیکی…

دسته‌بندی نشده 2017-03-30

بعداز فعالیت همراه با موفقیت وبسایت ماتیکی در راستای معرفی تخصصی خدمات آرایشگران و تبلیغات مجازی سالن های زیبایی زنانه در شهر مشهد ، با آغاز سال جدید و از تاریخ یازدهم فروردین ماه 1396 این وبسایت پذیرای آگهی های آرایشگران حرفه ای در شهر بزرگ تهران نیز خواهدبود.

آگهی ها در این وب سایت در دو دسته کاملا مجزای مشهد و تهران قرارگرفته اند که از قسمت انتخاب شهر می توانید انتخاب کنید.

امیدواریم به جلب رضایت هرچه بیشتر شما بانوان زیباپسند…

عکس از مدل های نقش حنا روی بدن و آموزش تهیه حنا برای طراحی

دسته‌بندی نشده 2017-03-12

نقش حنا (طراحی حنا )

شاید شماهم می دانید که درعصر مدرن نیز در بزرگترین مراکز زیبایی و آرایشی دنیا از “حنا” به عنوان یکی از مواد آرایشی کاربردی و مفید استفاده می شود.

در این صفحه تعداد زیادی عکس جدید از طرح های مختلف نقش حنا روی بدن ( تتو موقت ) برای سلیقه های مختلف را قرارداده ایم تا از آنها ایده بگیرید یا از آرایشگر خود بخواهید یکی از این طرح ها را برای شما نقش دهد.

هرچند توصیه میشود کار نقش حنا در آرایشگاهی قابل قبول و به حنا آرتیست ماهر بسپارید اما اگر شما هم به این هنر علاقه مند هستید، می توانید درست کردن حنا را در منزل‌ خود انجام دهید و بدنتان را با آن طراحی کنید و با تمرین در این کار حرفه ای شوید.

و اما آموزش تهیه حنا برای طراح زدن روی پوست:

مواد مورد نیاز:

یک بسته حنا (حدود 100 گرم) – دو عدد لیمو ترش تازه – شکر- چهارقاشق چای‌خوری پودر قهوه – نیم لیتر آب – چهار بسته چای کیسه‌ای –  چهارعدد لیموشیرین (یا پرتقال) – مقداری پنبه – یک قلم مو- یک قیف کاغذی یا بطری فشاری (پلی‌اتیلن) – جوراب نایلونی یا پارچه توری – دستکش

 

شروع کار:

 1. پودر حنا را الک کنید.
 2. آب ،قهوه ، آب پرتقال و چای را مخلوط کرده و یک ساعت ملایم بجوشانید ، سپس پودر حنا را اضافه و خوب هم بزنید تا ماده‌ای شبیه کچاپ درست شود.
 3. به منظور رنگ گرفتن حنا ، اجازه دهید حنا 24 ساعت در دمای اتاق ، بماند.
 4. ماده به دست آمده را در بطری فشاری (یا قیف کاغذی و یا پلاستیکی) پر کنید.
 5. پوست مورد رنگ‌آمیزی را ابتدا با آب و صابون و سپس با الکل تمیز کنید.
 6. به وسیله قیف یا طرح های آماده موجود در بازار شکل مرد نظر را طراحی کنید، مدتی مکث کرده تا خشک شود سپس شکر با اب لیمو مخلط کرده و کمی حرارات داده با قلم مو مخلوط شکر و اب لیمو را روی طرح بمالید وپنبه آغشته شده را روی ان قرار داده چند ساعت بعد با کمی روغن و کرم پوست را چرب کنید.
 7. به مجردی که حنا روی پوست خشک شد (گاهی در دمای اتاق ۲۴ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد)، بعد از مدت زمان طی شده حنا خشک شده از پوست جدا می شود. در ابتدا ممکن است رنگ نارنجی آن مورد پسند شما نباشد اما بعد از گذشت 24 ساعت تیره رنگ شده و شما می توانید از زیبایی نقش حنا روی دست ، پا یا سایر قسمتهای بدنتان لذت ببرید.
 8. بعداز این مراحل می توانید طرحتان را با لاکهای مخصوص همین کار ، با نگین کاری میتوانید طرح را زیبا کنید.

 

چند نکته:

 1. هرچه مایع حنا اولیه بیشتر روی پوست باقی بماند، رنگ بیشتر در پوست نفوذ می‌کند و در نتیجه زمان بیشتری طول می‌کشد تا از روی پوست پاک شود.
 2. اگر به جای آب از چند قطره اکسیدان استفاده کنید طرح ماندگارتر خواهدشد.
 3. اگر طرح حنا را با لیف بشرید زودتر پاک خواهد شد.
 4. واکنش‌های حساسیتی به حنای طبیعی، به‌خصوص زمانی که فقط روی پوست گذاشته شود، بسیار نادر هستند و در صورت وجود، ظرف چند ساعت بروز خواهند کرد و شامل خارش، قرمزی خواهندبود. پس بهتر است برای بار اول بهتر است، ابتدا مقداری از ایع حنا را روی ناحیه داخلی ساعد امتحان کرده و در صورت ایجاد نشدن واکنش از آن استفاده کنید.

 

 

 

امیدواریم از این عکس ها و آموزش نقش حنا استفاده مفیدی برده باشید…

 

تصاویر عمدتا برگرفته از عکسهای موجود در Pintrest و Instagram و از مدل های خارجی می باشند.

 

آموزش ترکیب کردن رنگ مو

دسته‌بندی نشده 2017-02-05

رنگ مو یکی از مهترین اصول جذابیت چهره بانوان است اگر به درستی انتخاب و رنگ شود!

شاید شما هم آرایشگر هستید و به دنبال فرمول های جدید برای ساخت رنگ موهای حرفه ای می گردید.

یا اینکه آرایشگر نیستید اما دوست دارید خودتان موهای خود یا دوستانتان را رنگ کنید و به دنبال آموزش ساده و اصولی رنگ کردن مو هستید.

پس این آموزش را دنبال کنید…

نام و عکس موی رنگ شدهفرمول ترکیب رنگ مو

رنگ مو دارچینی


بلوند طلایی ماهگونی متوسط۵۰ میل
بلوند دودی متوسط۳۰ میل
بلوند شکلاتی متوسط۳۰میل
بلوند پلاتینه صدفی۱۰میل
۱۷۰میل اکسیدان ۶درصد

ترکیب رنگ مو نسکافه ای


بلوند شکلاتی متوسط 2/3
کاراملی 1/3 (47-7)
2سانت واریاسیون 000
شماره اکسیدان: 1
پایه: 8

ترکیب رنگ مو کنفی


بلوند زیتونی پلاتینه
بلوند طلایی خیلی خیلی روشن به اندازه مساوی
دو سانتیمتر واریاسیون 000
شماره اکسیدان: 1(6 درصد)
پایه: 6

فرمول رنگ مسی بلوطی


ترکیب مسی روشن 60 میل + بلوطی روشن 50 میل + نارنجی 10 میل + واریاسیون قرمز 5 سانت + اکسیدان 2 150
باید دقت شود که ریشه ها را دیرتر بگذارید تا خیلی تن قرمز و نارنجی نگیرند.البته این رنگ تن نارجی زیاد دارد.

رنگ دودی نقره ایی


رنگ مو این عکس پایه ی 10 ترکیب دودی 10 + دودی 9 30 میل + واریاسیون نقره ای 10 سانت + واریاسیون دودی 5 سانت + اکسیدان 1

ترکیب رنگ قهوه ایی متوسط


روی موی طبیعی ترکیب دودی 6 70 میل + طبیعی 5 50 میل +زیتونی 5 30 میل + واریاسیون نقره ای 15 سانت + واریاسیون دودی 10 سانت + واریاسیون سبز 3 سانت + اکسیدان 1

رنگ قهوه ایی زیتونی


این رنگ روی موی طبیعی ترکیب زیتونی 6 70 میل + زیتونی 5 30 میل + دودی 6 30 میل +واریاسیون سبز 10 سانت + اکسیدان 2. برای رنگساژ باید رنگ مورد نظر را با اکسیدان و مقداری آب ترکیب کنید و روی موها بگزارید.دمعمولا برای تثبیت رنگ مقدار 3سانت رنگی مشکی استفاده میشود

ترکیب رنگ مو عسلی گرم


بلوندشکلاتی متوسط
بلوند طلایی متوسط به اندازه مساوی به علاوه دو سانتیمتر بلوند متوسط
شماره اکسیدان: نمره 1 (6درصد)
پایه مو: 8

فرمول رنگ زیتونی دودی


ترکیب دودی 4 + زیتونی 5 نصف از هر کدام + واریاسیون نقره ای 10 سانت + اکسیدان دو برابر مقدار رنگ. و هایلایت سوزنی پایه ی هفت ترکیب دودی هفت 30 میل+ طلایی هفت 40 میل + واریاسیون نقره ای 2 سانت + واریاسیون طلایی 3 سانت + اکسیدان دوبرابر رنگ

رنگ مسی شکلاتی با مش فندقی کاراملی


زمینه این عکس پایه ی 6 یعنی نارنجی و ترکیب مسی متوسط 60 میل + شکلاتی 50 میل + فندوقی متوسط 30 + اکسیدان 2 150 میل و هایلایت پایه ی 8 ترکیب ترکیب طلایی هشت 20 میل + کاراملی 30 میل + شکلاتی 10 میل + اکسیدان یک برابر مقدار رنگ

رنگ موی دودی عسلی


w6 بلوند شکلاتی به مقدار ۲۰ میل
h7 عسلی روشن به میزان ۷۰ میل
c7 دودی روشن به میزان ۳۰ میل را باهم ترکیب کنید سپس واریاسیون نقره ای به میزان ۱۰ سانت و واریاسیون طلایی به مقدار ۵ سانت را به همراه اکسیدان با شماره 9% را به میزان ۱۳۰ میل به ترکیب رنگ موها اضافه کنید.
باید برای این رنگ مو موهای خود را به پایه ۶ برسانید

رنگ موی بیسکویتی1


رنگ موی شماره ۸.۸
رنگ موی مسی روشن : نیم سانت
رنگ موی زیتونی شماره n10
واریاسیون نقره ای
پایه دکلره ۱۰

رنگ موی بیسکویتی2


رنگ موی شماره ۷.۸ : ۴ سانت
رنگ موی شماره ۷.۲۳ : ۱/۴ تیوپ
رنگ موی شماره ۷.۶ : ۱/۴ تیوپ
رنگ موی شماره ۱۰۰.۶ : ۱/۴ تیوپ
اکسیدان ۳ درصد
پایه ۷ یا ۸ دکلره

رنگ مو مسی آتشین


رنگ شماره ۹٫۴۴ : نصف تیوپ
رنگ شماره ۷٫۴۶: ۱/۴ تیوپ
رنگ شماره ۶٫۲۳: ۱/۴ تیوپ
اکسیدان : ۶ %
برای ترکیب این رنگ مو از یک برندخاص استفاده شده.
این رنگ ها را ترکیب کرده و روی موی طبیعی می گذاریدو45 دقیقه مکث می کنید و بعد بشویید.
پایه مو باید به شماره ۸ -۷ برسد.

رنگ مو بژ عروسکی


بلوند شکلاتی متوسط
بلوند طلایی متوسط به اندازه مساوی
دوسانتیمتر بلوند متوسط
شماره اکسیدان: نمره ۱ (۶درصد)
پایه مو ۸

فرمول ترکیب نمونه مش


عکس با ترکیب فندوقی متوسط 40 میل + طبیعی 6 50 میل + دودی 30 میل +واریاسیون نقره ای 10 سانت + اکسیدان 2 و مش 99% پایه ی هفت با ترکیب طلایی هفت 50 میل + دودی هفت 20 میل +زیتونی هفت 20 میل + واریاسیون نقره ای + اکسیدان ۲

ترکیبات رنگ موی باربی


زمینه ترکیب دودی 6 50 میل +زیتونی 6 80 میل + واریاسیون نقره ای 10 سانت + واریاسیون سبز 10 سانت + اکسیدان 1 و هایلایت سوزنی 90% پایه ی 8 ترکیب دودی هشت 50 میل + دودی هفت 10 میل + زیتونی 6 10 میل + واریاسیون نقره ای 4 سانت + اکسیدان 1

رنگ موی تیره


قسمتهای روشن پایه 8 و ترکیب دودی 6، 50 میل +خاکستری 6 50 میل + واریاسیون نقره ای 3 سانت + اکسیدان 1و قسمتهای تیره روی موی طبیعی ترکیب دودی 6 50 میل + زیتونی 5 50 میل + خاکستری 5 50 میل + اکسیدان 1.

فرمول جدید از رنگ دودی


زمینه این رنگ مو دودی 4 ، 50 میل + طبیعی 4، 40 میل +واریاسیون نقره ای 10 سانت +اکسیدان1. و مش تیکه ای پایه 8 ترکیب بژ متوسط 40 میل + زیتونی هفت 30 میل +واریاسیون نقره ای 3 سانت + اکسیدان 1
مش ریز 10 % پایه ی 8 ترکیب طبیعی هشت 30 میل + واریاسیون نقره ای 2 سانت +اکسیدان 1

دودی فندقی با مش دودی زیتونیزمینه ی این مو روی مو طبیعی ترکیب دودی 8، 70 میل + فندوقی روشن 40 میل +واریاسیون نقره ای 10 سانت + اکسیدان 2. و مش پایه 10 ترکیب دودی 10 40 میل + زیتونی 8 20 میل + واریاسیون نقره ای 5 سانت +اکسیدان 1

شکلاتی ماهاگونی خیلی روشن با هایلاتزمینه شکلاتی 40 میل + طبیعی 6 40 میل+ماهگونی روشن 20 میل +واریاسیون نقره ای 5 سانت + اکسیدان 2
هایلایت پایه ی 8 ترکیب دودی هشت 50 میل + طبیعی هشت 20 سانت +واریاسیون نقره ای 1 سانت + واریاسیون دودی 1 سانت + اکسیدان 1

 Hair color combination

بهترین ترکیبات رنگ مو برای تغییر رنگ مو :

_ترکیب رنگ مو برای موهای دکلره شده که به رنگ بلوند است و می خواهیم تیره کنیم:
از ترکیب دو رنگ سری گرم (شکلاتی و طلائی) شماره 3 یا 4 استفاده کرده با اکسیدان شماره 1 مخلوط و موها را رنگ می کنیم. موهایی به رنگ آلبالوئی یا شرابی که بعد از مدتی به رنگ قرمز زنگ زده، تغییر پیدا میکند.

_اگر می خواهید موهاتان را قهوه ای یا زیتونی تیره کنید باید موها را دکلره کرده و از رنگ سری طبیعی و زیتونی به نسبت مساوی با اکسیدان یک و کمی آب مخلوط کرده و موها را رنگ کنید، در صورتی که می خواهید رنگ را از روی مو پاک و موها را روشن کنید باید به یک آرایشگر مراجعه کنید زیرا استفاده از ماده remover نیاز به تخصص و مهارت دارد .

_فرمول ترکیب رنگ مو برای موهای مش شده ای که میخواهیم رنگش را یکدست کنیم :
رنگ n3 و w3 را به نسبت دو به یک با کمی اکسیدان و آب به اندازه ای که به شکل ماست شل شود مخلوط کرده، تکه های مش را جداگانه با این مخلوط رنگ میکنیم، هرموقع به اندازه کافی تیره شد موها را شسته و با رنگ دلخواه رنگ میکنیم .

_روش ترکیب رنگ مو برای مویی که با دکلره بلوند شده و بعد از مدتی جلوه خود را از دست داده (زرد شده است):
یک قاشق پودر دکلره + کمی اکسیدان + یک کف دست شامپو + آب را با هم مخلوط و روی موی خیس می زنیم و پنج دقیقه صبر کرده، موها را شسته و با فرمول زیر رنگساژ میکنیم:

 • w4 به اندازه یک نخود + c9 یک بند انگشت یا a10+c9 هر کدام یک بندانگشت + چند قطره اکسیدان + آب به اندازه ای که به شکل دوغ شود.
 • اگر موهای خودرا بلوند کرده اید و الآن رشد ریشه داشته و نمی دانید که باید چکار کنید، می توانید مانند مش با فویل بصورت ردیفی موها را جداکرده و کنار بگذارید و بقیه موها و ریشه را رنگ تیره بزنید، این روش برای خانم هایی که موهای سفید دارند و ریشه مو دو رنگ است کاربرد دارد، در مورد موهایی که رنگ طبیعی آن ها یکدست و تیره است می توانید با کلاه تارهای نازکی را بیرون بیاورید و به رنگ ریشه مو کنید.

_چگونه از اکسيدان در پايه‌های متفاوت استفاده کرد :
براي پايه مو از یک تا چهار ، از اکسيدان 6% يا همان اکسيدان شماره1 و براي پايه مو از 5 تا 10 اکسيدان 9 درصد يا اکسيدان شماره 2 استفاده می کنيم. اکسيدان شماره 3 يا 12درصد مخصوص دکلره است. ولي در رنگ‌های بالا يعني پايه 9 و 10 نیز میشود استفاده کرد.

 

چند نکته مهم درباره ترکیب رنگ مو :

 1. در ترکیب رنگ دقت کنید که بیشتر از دو یا سه رنگ را مخلوط نکنید.
 2. هرگز رنگ‌ ها با تن‌ های متفاوت را با هم ترکيب نکنيد زيرا ايجاد بی نظمی می کند .
 3. هرگز بيشتر از دو يا سه رنگ را با هم مخلوط نکنيد زيرا رنگ ثبات لازم را پيدا نمی کند.
 4. هرگز رنگ‌ های کارخانه‌ های متفاوت را با هم ترکيب نکنيد چون هر کارخانه‌ای فرمول مخصوص به خود را دارد.
 5. اگر به استفاده از رنگ‌ های ترکيبی علاقه‌ دارید رنگ‌هایی را که اختلاف تن و پايه آنها زياد نیست ( توليد يک کارخانه هستند) را می توان در شرايط خاص زير با هم ترکيب کرد:
 • سری سرد در يک پايه مثلا C8 + A8 + N8
 • سری گرم در يک پايه R7 + V7
 • سری N با هر رنگي ولي با يک پايه ترکيب میشود N9 + C9

 

 

11 قدم ضروری برای رنگ کردن ریشه موها :

 

 1. موهایتان را رنگ می‌کنید، پس از پنج هفته دوباره ریشه موهای اصلی‌ را می بینید که رشد کرده اند و رنگ موهای شما دیگر آن جلوه و زیبایی را ندارد! چه کنیم؟
  موها را به چند بخش تقسیم کنید و به وسیله کلیپس هر بخش را طوری ثابت کنید که ریشه موها کاملا مشخص شود.
 2. تمام بخش‌های مو که ریشه آن درآمده و رنگش را با سایر موها که پیش از آن رنگ شده است خوب مشخص کنید و سپس همان رنگی را که به موها زده بودید را انتخاب کنید.
 3. موهای خود را بشویید و بعد خشک کنید.
 4. این وسایل را آماده کنید: رنگ مو، دستکش، کلیپس ، شانه ، حوله، یک لباس کهنه برای اینکه بدن و لباس اصلی‌تان رنگی نشود.
 5. موهایتان را به چند بخش تقسیم کنید و به وسیله کلیپس هر بخش را طوری ثابت کنید که ریشه موها کاملا مشاهده شود.
 6. دستکش دست کنید و رنگ مو را طبق دستوری که در بروشورش نوشته شده، آماده کنید.
 7. حوله را روی شانه‌هایتان بیندازید تا قطرات رنگ روی لباس‌ شما نریزد.
 8. هر بخش از موها را که می‌خواهید ریشه‌اش را رنگ کنید از کلیپس جدا کرده و رنگ را به طور کامل به ریشه آن بمالید.
 9. این کار را تا رنگ شدن همه ریشه‌های مو تکرارکنید. یعنی بعد از اتمام یک بخش، کلیپس بخش دیگر را باز کنید و رنگ را به ریشه آن بمالید.
 10. زمان را تنظیم کنید. پنج دقیقه زمان پیشنهادی برای رنگ گرفتن ریشه موها است. در این فرصت می‌توانید کتاب بخوانید…
 11. بعد از گذشت این زمان، باقی‌مانده رنگ را از روی ریشه موها بردارید و سپس موها را خوب بشویید.

 

چند نکته برای رنگ کردن موهای سفید:

وقتی بیشتر موها سفید شده باشد حین رنگ کردن باید از جایی که سفیدترین موها را دارد شروع کرد. رنگی انتخاب کنید که یک درجه تیره تر از رنگ مورد نظرتان است چراکه به خاطر نبود رنگ در تارهای مو رنگی که می گذارید روشن تر به نظر می رسد.

اگر موهای سفید دارید و رشد آنها نسبتا زیادتر است، استفاده از رنگ های روشن تر بهتر بوده چون موهای سفید وقتی رشد کرده و با موهای رنگ کرده مخلوط می شوند کمتر مشخص خواهندشد.

اگر موهای سفید شما خیلی زبر و در برابر رنگ مقاوم شده اند شاید لازم باشد که قبل از رنگ کردن آنها را نرم کنید. به راهنمایی های سازندگان رنگ ها توجه کرده و همیشه قبل از گذاشتن رنگ، موهای تان را خشک کنید. رنگی که بر موی خیس یا مرطوب گذاشته شود، رقیق شده و نتیجه مناسبی نخواهدداشت.

معمولا موهای سفید حاشیه سر بسیار مقاوم هستند پس یادتان باشد برای رنگ کردن باید اول این منطقه و این موها رنگ شوند و پس از اتمام رنگ نیز دوباره باید این نواحی رنگ شوند، همچنین احتمالا یک تن تیره تر باید به این ناحیه و موهایش زده شود.

عکس از زیباترین سالن ها و آرایشگاههای زنانه

دسته‌بندی نشده 2016-11-21

آیا میخواهید آرایشگاه زنانه ای تاسیس کنید؟

یا از ظاهر فیزیکی سالن زیبایی خود ناراضی و خواهان تغییرات اساسی در دیزاین و ظاهر سالن خود هستید؟

آیا می دانید ظاهر شیک ، مجلل و متفاوت آرایشگاه شما تا چه میزان شگفت انگیزی در جذب مشتریان تاثیرگزار است؟

هیچ توجه دارید که بسیاری از عروس خانمها آرایشگاهی با سالن بسیار زیبا و مجلل را انتخاب می کنند؟

شاید شما هم به دنبال تصاویری نمونه از فضای سالنهای زیبایی هستید تا بتوانید از آنها برای شکیل کردن آرایشگاه خود ایده بگیرید!

در این پست از بلاگ تعدادی عکس از سالنهای زیبایی مجلل دنیا قراردادیم و امیدواریم یکی از این تصاویر بتواند نظر شما را جلب کرده و بتوانید طرح آن را با کمک دیزاینر پیاده سازی کنید.

در ایران عزیزمان نیز آرایشگاههای زنانه بسیار شیکتر از این عکس ها طراحی و ساخته شده اند اما متاسفانه بدلیل عدم کسب اجازه از مدیرانشان تصویر این سالنها را قرار نداده ایم . اما از شما آرایشگران محترم خواهشمندیم که اگر تمایل دارید عکس آرایشگاه شما در این صفحه با نام شما قرارگیرید ، عکس آرایشگاه خود را برای ما ارسال کنید.

با تشکر از همراهی شما و آرزوی موفقیت هرچه بیشتر در کسب و کارتان…

تصاویر آرایش دور چشم و میکاپ جدید

دسته‌بندی نشده 2016-11-07

تصاویری متنوع از انواع مد جدید آرایش دور چشم و میکاپ 2017

با سلام به همه عاشقان آرایش و زیبایی و بانوان خوش سلیقه ایران زمین

در این پست از بلاگ براتون تعدادی از جدیدترین و بروزترین مدلهای آرایش دور چشم یا میکاپ چشم ( Eye makeup ) آوردیم…

چطور چهره ، پکلها و دورچشم خود را آرایش و زیباتر سازیم؟

چگونه باید ریمل زد ، خط چشم کشید و از چه ترکیب رنگهایی استفاده کرد؟

امیدواریم شما آرایشگران یا خودآرایان بتوانید از تصاویر آموزشی زیر ایده های خوبی برای موفقیت بیشتر در حرفه تان یا خودارایی بگیرید.

لطفا مارا با نظرات ارزشمندتان بیشتر یاری کنید و همچنین میتوانید عکس های زیبایی خود را درباره این موضوع از طریق فرم “تماس با ما” ارسال کنید تا با نام شما در این صفحه قرار گیرند.

 

 

 

 

بهترین آرایشگاههای مشهد در نظرات اینستاگرامی mashhad_offer !

دسته‌بندی نشده 2016-10-19

در پیج اینستاگرام مشهدآفر ( mashhad_offer ) همه روزه در مورد کسب و کارهای مختلف شاغل درشهرمشهد نظر سنجی صورت می پذیرد و چهل هزار مخاطب این پیج که عمدتا بانوان مشهدی هستند پیشنهادات خود را مطرح میکنند که میتوانند برای همگان مفید باشند.

اما ما در اینجا لینک مستقیم نظرسنجی های مربوط به آرایشگاههای زنانه و خدمات آرایش و زیبایی را آورده ایم تا شما ماتیکی های عزیز نیز از این پیشنهادات هرچه راحتتر و سریعتر بهره مند گردید.

در زیر سوالات عنوان شده در این نطرسنجی ها را میبینید که با کلیک روی سوال، لینک مستقیم پست مربوط به آن در اینستاگرام یا صفحه ای مجزا باز خواهد شد.

بهترین آرایشگاه مشهد کجاست؟ (نظرسنجی 1)

بهترین آرایشگاه زنانه مشهد کجاست؟ (نظرسنجی 2)

اپیلاسیون در مشهد کجا خوبه ؟

برترین کلینیک ،مرکز زیبایی یا پزشک متخصص پوست کجاست؟

بهترین سالن زیبایی برای تتو و هاشور ابرو کجاست؟

بهترین پزشک برای جراحی بینی کیست؟

رنگ کردن مو خانمها در مشهد کجاخوبه؟

کاشت ناخن در مشهد کجاخوبه؟

بهترین مرکز لیزر موهای زائد مشهد کجاست؟

برای آموزش آرایشگری کجا بریم؟

فرکردن دائمی مو سر کجا خوبه؟

کوتاه کردن موی خانمها کجا بهتره؟

در مشهد برای جراحی زیبایی کجابریم؟

آرایشکاه بهتر برای ریباندینگ ، کراتینه با انواع صافی و لختی مو کجاست؟

آرایش سر و صورت ( میکاپ شنیون ) درمشهد کجا خوبه؟

بهترین آرایشگاه یا آرایشگر برای اکستنشن یا کاشت مژه درمشهد؟

پزشک برتر تزریق ژل در مشهد کجاست؟

بهترین آرایشگاه عروس (پکیج آرایش عروس) کجاست؟

بهترین سالن اکستنشن موی سر کجاست ؟

بهترین مرکز سولاریوم در مشهد کجاست (برنزه کردن پوست) ؟

اصلاح صورت و ابرو کجا خوبه؟

برترین فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی کجاست؟

بهترین آرایشگاه کودک مشهد را پیشنهاد بدید؟

بهترین پزشک جراح برای پروتز را پیشنهاد دهید؟

 

همچنین شما خانمهای عزیز میتوانید در این صفحه، ما و سایر بازدیدکنندگان سایت را از نظرات ارزشمندتان در مورد مراکز و سالنهای آرایشی یا زیبایی شهرمشهد بهره مند کنید…

تصاویر بافت مو و شنیون با آموزش

دسته‌بندی نشده 2016-10-12

آموزش تصویری بافت مو

تصاویری از انواع بافتن مو زیبا و جذاب دخترانه ،تعدادی از عکسها نمایانگر آموزش تصویری مختصری می باشند .

عکس مد جدید بافت مو و شنیون 2017 و فشن مو خانمها و دختران زیبا و زیباپسند .

به دنبال آموزش مدل مو دخترانه ، مجلسی یا برای کودک عزیزتان هستی؟ امیدواریم ازاین عکسها ایده های خوبی بتوانید بگیرید.

همچنین همه روزه در کانال تلگرام و اینستاگرام ماتیکی تصاویری جدید از بروزترین انواع مدل مو و آرایش ها همراه ویدئوهای آموزشی قرار میگیرد.

 

آموزش بافتن مو و آرایش کردن بروز و جدید ، خودآرایی و آرایش دخترونه ، بافت فشن مو با رنگ موهای جدید سال و شینیون 2017 ، عکس مدل مو جدید دخترانه ، برای مشاهده عکس و فیلمهای بیشتر به کانال تلگرام، پیج اینستاگرام و کانال آپارات ماتیکی بیایید و از آموزشها و پیشنهادات ما لذت ببرید ..

در پایان از شما ماتیکیهای عزیز درخواست میکنیم تصاویر زیبا و جذاب مرتبط با آرایش و زیبایی خود را از طریق فرم تماس برای ما ارسال کنید تا در صورت تایید با نام شما درح گردد.

با تشکر از همراهی شما بانوانی که به زیبایی اهمیت میدهید…

تصاویر فانتزی آرایشگاه مناسب لوگو ، بنر ، کارت ویزیت و…

دسته‌بندی نشده 2016-10-12

عکس لوگو ، بنر ، کارت ویزیت و… برای آرایشگر ، آرایشگاه و سالن زیبایی

تصاویر فانتزی بسیار هنرمندانه و ارزشمند مناسبی برای استفاده به عنوان عکس کارت ویزیت ، بنر یا لوگو آرایشگاه شما آماده و رایگان در اختیار شما آرایشگران هنرمند ماتیکی قرارگرفته است.

امیدواریم رضایت شما را جلب کنند و موفقیت بیشتری در حرفه آرایشگری خود با استفاده از این تصاویر کسب کنید…

 

 

 

لطفا ما را با نظرات ارزشمندتان بیشتر یاری کنید.

لیست آرایشگاه و سالنهای زیبایی مشهد

دسته‌بندی نشده 2016-10-06

بهترین آرایشگاه مشهد کجاست ؟

بهترین سالن زیبایی مشهد کجاست؟

بهترین آرایشگر مشهد کیه ؟

رنگ مو در مشهد کجاست ؟

کوتاهی مو کجا خوبه ؟

بهترین مرکز اپیلاسیون در مشهد کجاست؟

بهترین ماساژو مشهد

بهترین آرایشگاه مشهد

اصلاح ابرو و صورت کجا خوبه؟

بهترین آرایشگاه عروس در شهرمشهد کدام است؟

لیست آرایشگاههای زنانه مشهد

نمونه کار آرایشگاه های مشهد

اطلاعات آرایشگاه ها و آرایشگرهای مشهد

تتو و هاشور ابرو کجا بهتره

نظرسنجی آرایشگاه های زنونه مشهد

سولاریوم در مشهد

تخفیف آرایشگاه مشهد

سایت معرفی آرایشگاهای مشهد

سایت انجمن عروس

کاشت ناخن در مشهد کجا بهتره

بهترین آرایشگر کاشت مژه کجاست؟

بهترین بافت مو درمشهد کجاست

میکاپ و شنیون کدوم سالن مشهد بهتره

بهترین پکیج عروس در مشهد

 

در اینستاگرام و کانال تلگرام ما ویدئوهای آموزشی و تصاویر مد، فشن و آرایشی و زیبایی بیشتری ببینید:

 • follow
 • follow
 • salonzibaei
 • salonzibaei

لطفا شهر خود را انتخاب کنید

در صورتیکه تمایل دارید آگهی تمام شهرها را مشاهده نمائید این پنجره را ببندید.