خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

نکات بهداشتی در آرایشگاه های زنانه

دسته‌بندی نشده ۱۳۹۶-۰۲-۲۴

 

آرایشگاهی را انتخاب کنید که تابلو دارد و زیر نظر اتحادیه آرایشگاه های زنانه شهر شما فعالیت می کند و سالنی تمیز و آرام دارد.

بهداشت در آرایشگاه های زنانه

نکات بهداشتی هنگام کوتاهی موی سر:

تمیزی سرشویی عامل مهمی در جلوگیری از انتقال بیماری‌های پوست و مو و بیماری‌های قارچی است. سرشویی آرایشگاه‌ باید پس از هر نوبت استفاده کاملا شسته و خشک شود. نکته مهم بعدی در این مورد حوله مورد استفاده برای خشک کردن موهاست. بهتره هر مشتری حوله خود را هم به سالن زیبایی ببرد. البته در آرایشگاه‌های معتبر تعدادی حوله وجود دارد که در پایان روز در ماشین لباس‌شویی و خشک ‌کن شسته و هفته‌ای یک بار هم برای ضدعفونی شدن به خشکشویی فرستاده می‌شوند. نکته بعدی در رابطه با قیچی و شانه‌ای است که آرایشگر برای کوتاه کردن مو از آن استفاده می‌کند. قیچی پس از هر بار کوپ باید با الکل ضدعفونی و در پایان هفته  در دستگاه اتو کلاو استریل شود. شانه‌ها هم پس از هر بار استفاده باید شسته و در ظرف محتوی الکل نگهداری شوند.

نکات بهداشتی اصلاح صورت:

آرایشگر باید پیش از شروع اصلاح، نخ را با الکل ضدعفونی و بعد از پایان کار هم برای کاهش التهاب پوست مشتری، از پماد اکسید روی استفاده کند. نخ باید یک بار مصرف باشد و برای هر مشتری جداگانه استفاده شود. درغیر اینصورت احتمال انتقال بیماری‌های پوستی و ویروسی زیاد است.  باید آرایشگر در طول روز ، هر موچین را تنها برای یک نفر استفاده کند بنابراین باید در آرایشگاه تعدادی موچین ضدعفونی شده آماده برای مشتریان گذری داشته باشد و در پایان روز کاری همه موچین‌ها را جهت ضدعفونی در الکل قراردهد. اما بهترین کار اینست که مشتری یک موچین تمیز و سالم در لوازم شخصی خود داشته باشد و آرایشگر تحویل دهد.

بهداشت در سایر خدمات آرایشگری:

مش‌ کردن موها اغلب به دو روش انجام می‌شود: با استفاده از کلاه و با استفاده از فویل. کلاهی که برای مش استفاده می‌شود از جنس لاستیک نرم و با ضخامتی متوسط است. آرایشگر حتما باید بعداز هربار استفاده از کلاه، آن را با مایع ظرفشویی شسته و با الکل ضدعفونی نمایند و جهت جلوگیری از چسبناکی به آن پودر بزند. استفاده از فویل برای مش مو بهداشتیتر است زیرا فویل یک بار مصرف بوده و برای مشتری بعدی استفاده نمی‌شود. اما آرایشگری که با فویل مش میکند باید با تجربه ‌تر باشد چون فویل حرارت زیادی در خود نگه می‌دارد و ممکنه مو شما را بسوزاند. برای گذاشتن موم روی پوست افراد نیز اغلب از قاشق‌های یکبار مصرف استفاده می‌شود.

در انجام تاتو که حساسترین نکات بهداشتی باید در آن رعایت شود، از سوزن‌ها و رنگ‌های مخصوصی استفاده می‌شود که اگر پس از هر بار استفاده دور انداخته نشوند، می‌توانند عامل انتقال بیماری‌های خونی و عفونی مانند ایدز و هپاتیت C و  Bباشند.

اگر قبل از کاشت ناخن آرایشگر از مواد ضد قارچ استفاده نکند و هوای زیر ناخن مصنوعی را خوب نگیرد، فضای میان ناخن دست و ناخن مصنوعی خالی می‌ماند که این فضا در اثر تماس با آب میتواند مرکز تجمع قارچ و میکروب ها شود. اگر ناخن های شما قارچ بگیرد باید تا مدتها درد بسیار رنج آوری را تحمل کنید.

برای ضدعفونی وسایل پلاستیکی از میکروتن و جهت ضد عفونی وسایل فلزی از چراغ الکلی ( ترجیحاً فوری ) استفاده گردد.

درضمن کلیه متصدیان و کارگران موظفند کارت معاینه پزشکی معتبر در محل کار خود داشته و هنگام مراجعه بازرسین بهداشت ارائه نمایند.

بهداشت وسایل آرایشگاه های زنانه:

مورد مهمی که در بسیاری از آرایشگاه‌ها به آن توجه  نمی‌شود، رعایت بهداشت پیش‌بند است. به طور معمول از هر پیشبند برای چند مشتری استفاده می‌شود و به این ترتیب خطر انتقال بیماری‌های پوست و مو بخصوص از طریق قسمتی از پیش‌بند که دور گردن بسته می‌شود وجوددارد. بنابراین در آرایشگاه‌ باید از چسب‌های مخصوصی دور گردن استفاده شود تاپوست گردن در تماس مستقیم پیش‌‌بند نباشد.

ضمنا در صورت آلوده شدن وسایل آرایشگاه مثل قیچی، دسته تیغ و ریش تراش یا… به ترشحات زخم و یا خون‌، باید فقط از طریق حرارت بالا و مستقیم، نسبت به ضد‌عفونی آن اقدام شود. لبه‌های قیچی و دسته تیغ در صورت آغشته شدن به خون باید به طور مستقیم حداقل یک دقیقه روی شعله چراغ الکلی قرارگیرد. اما درحالت عادی برای ضدعفونی می‌توان وسایل را با محلول‌های مجاز ضد‌عفونی کرد.

تخلفات رایج در سالنهای زیبایی:

متاسفانه بیشتر آرایشگاه‌های زنانه محصولات چاقی و لاغری تجویز می‌کنند ، اعمالی نظیر بوتاکس ، الکترولیز، لیپولیز، هیدرودرمی، کوتریزاسیون پوست، کاشتن مو، پیلینگ (برداشتن قشر سطحی پوست) و… انجام می دهند که تمام این موارد تخلف پزشکی محسوب می شوند و ممکن است عواقب جبران ناپذیری برای مشتری داشته باشد. یک آرایشگاه فقط حق دارد در چارچوب وظایفی که از سوی اتحادیه صنف آرایشگران زنانه تعیین شده اقدام کند. از جمله کارهایی که هم‌اکنون رواج زیادی در آرایشگاه‌ها یافته، تزریق ژل به لب است. این موضوع موجب متورم شدن لب‌ها می‌شود و مدیر آرایشگاه‌ در برابر آنها مسئول است.  برای انجام این موارد حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

بهداشت در آرایشگاه های زنانه

بهداشت در آرایشگاه های زنانه

ملاک ها و نکات انتخاب آرایشگر یا آرایشگاه زنانه

دسته‌بندی نشده ۱۳۹۶-۰۱-۱۳

چگونه آرایشگاه زنانه مناسبی برای خدمات مختلف زیبایی یا عروس انتخاب کنیم؟

نکات انتخاب آرایشگر

۱) آرایشگر را انتخاب کنیم یا آرایشگاه؟

نکته خیلی مهی که باید به آن توجه کنیم این است که بسیاری ازسالن ها حتی سالن های معروف صندلی های سالن خود را به آرایشگران اجاره می دهند و برای مدیران برخی سالنها تنها پرداخت شدن این اجاره بها مهم است و تجربه نشان داده عمده آرایشگران در بین این صندلی ها و سالنهای مختلف دائما در حال جابجایی هستند بنابراین ممکن است شما تعریف فلان سالن را از نزدیکانتان بشونید ولی شما خبر ندارید که آرایشگر ماهر آن سالن دیگر آنجا نیست! یا اینکه شما سالن بسار لوکس و معروفی را انتخاب کنید ولی خبر ندارید که آرایشگری مبتدی و ناوارد برای خدمات مورد نظر شما به تازگی در آنجا مشغول به کار شده و منتظر شماست.

پس باید ابتدا آرایشگران را بررسی و انتخاب کنید. مگر اینکه شما عروس باشید و احتیاج به تعداد متعددی آرایشگر با سالنی لوکس داشته باشید.

 

۲) باید نمونه هایی کار آرایشگران را ببینید

از فضای مجازی کمک بگیرید. مثلا با مراجعه به سایت ماتیکی می توانید تعدادی از نمونه کارهای آرایشگاه موردنظرتان را ببینید البته که بسیاری از این آرایشگران و سالنها صفحاتی در شبکه های اجتماعی دارند ، به این صفحات مراجعه کنید و کار آنها را با دقت بررسی کنید.

نکته بسیار مهم درباره عکس نمونه کار:

متاسفانه بسیاری از آرایشگران از تصاویری جعلی به عنوان نمونه کار استفاده می کنند. پیشنهاد میکنیم فقط به تصاویری اعتماد کنید که در آنها بخشی از سالن آرایشگاه و یا کارت ویزیت آنها به وضوح دیده می شود. ( این آگهی ها در سایت ماتیکی با زمینه صورتی برجسته شده اند)

 

۳) سالن زیبایی را از نزدیک ببینید

به سالن‌هایی که نظرتان را جلب کرده اند بروید و کیفیت کار آرایشگر، بهداشت و زیبایی سالن و طرز برخورد پرسنل را بررسی کنید. فراموش نکنید که از نظرات مشتریانی که در سالن حضور دارند هم استفاده کنید چراکه احتمالا آنها از قبل مشتری سالن بوده اند و می توانند خصوصیات سالن را دراختیارتان بگذارند. مثلا قبلا عروس سالن را دیده اند و می توانند امتیاز معتبری به سالن بدهند.

وضعیت پاکیزگی سرشورها، میزکار، کف و سرویس‌های بهداشتی را ببینید چون آرایشگاهی خوب است که مدیر آن به حداقل حقوق مشتریانی که به او اعتماد کرده اند احترام بگذارد. آرایشگری که بهداشت و احترام کلامی در برابر مشتری اهمیت ندهد احتمالا دربرابر کیفیت کار نیز مسئولیت پذیر نخواهدبود.

 

۴) صرفا به خاطر برند بودن آرایشگاه انتخابش نکنید

برخی سالن‌های برند فقط به دلیل شناخته شده بودن سرزبان هستند اما اگر شما به آنها سری بزنید ممکن است اصلا از کیفیت کار ، بهداشت یا طرز برخورد آرایشگران خوشتان نیاید.

 

۵) از تجربه دیگران استفاده کنید

ببینید آشنایان شما چه کسی را پیشنهاد می دهند اما به نظراتی که در فضای مجازی میبینید زیاد اعتماد نکنید چراکه عمده ی این نظرات یا توسط نزدیکان آرایشگر درج می شوند یا توسط رقبای آنها!

 

۶) مدارک مهارتی آرایشگر را ببینید:

بسیاری از سالن‌ها در تبلیغات خود از متدها و مدارک به روز بین‌المللی صحبت میکنند اما در واقع فقط مدرک دوره عمومی فنی حرفه‌ای را دارند! اگر سالن یا آرایشگری در مورد مدارک و متدهایش ادعایی دارد حتما روی دیوار دفتر مدیر سالن زیبایی دنبال اسناد این ادعاها باشید. درضمن فراموش نکنید که در مواردی مثل لیزرموهای زائد، بوتاکس ، تزریق ژل، پاک کردن تتو و… فقط باید به مرکزی زیر نظر پزشک متخصص مراجعه کنید.

 

۷) کار دست آرایشگر را ببینید:

ضمن مشاهده مهارت دست او ببینید می‌تواند سریع و بدون سردرگمی کاری که از او خواسته شده را به نتیجه برساند؟ (یک آرایشگر ماهر آرایشگری است که کار دستش تند و سریع باشد) ، دور و برش را تمیز و مرتب نگاه می دارد؟ روپوش و سرو و وضع مرتبی دارد؟ و آیا محترمانه صحبت می کند؟

 

۸) هنر و خلاقیت آرایشگر را بپسندید:

 

آرایشگر باید هنرمند ، خلاق و با حوصله باشد. یک آرایشگر ضمن اینکه باید تکنیک‌ها و روش‌های آراستن مشتری‌ را بداند باید سلیقه و ابتکار خوبی داشته باشد تا بتواند در مورد هر کس تکنیک‌ها را به طرز منحصر به فردی پیاده کند. مثلا شما می‌گویید این مدل را دوست دارم آرایشگر باید بتواند این مدل را برای شما نقد کند و بگوید به چه دلایلی موافق یا مخالف خواسته ی شماست.

 

۹) امکان چه خدماتی وجود دارد؟

اگر عروس هستید امکان انجام خدمات دلخواه خود را جویا شوید، مثل کوتاهی موبرداشتن ابروهای پرپشت، پاکسازی پوست ، اصلاح صورت، اپیلاسیون ، بخور، رنگ مو، خدمات ناخن، ماساژ صورت، سر و بدن، تست استایل و گریم، گریم صورت، اصلاح موهای کم‌پشت، صاف کردن مو، فر کردن مو ، کمک به پوشیدن و ست کردن لباس عروس با تاج عروس و… و اگر برای شما مقدور است در موارد مهمم تر از آرایشگرش تست بگیرید.

نکات انتخاب آرایشگاه

نکات انتخاب آرایشگاه

 

در پستهای بعدی درباره اصول بهداشتی در سالنهای زیبایی زنانه صحبت خواهیم کرد.

آگهی های آرایشگاه های شهر بزرگ تهران بزودی در ماتیکی…

دسته‌بندی نشده ۱۳۹۶-۰۱-۱۰

بعداز فعالیت همراه با موفقیت وبسایت ماتیکی در راستای معرفی تخصصی خدمات آرایشگران و تبلیغات مجازی سالن های زیبایی زنانه در شهر مشهد ، با آغاز سال جدید و از تاریخ یازدهم فروردین ماه ۱۳۹۶ این وبسایت پذیرای آگهی های آرایشگران حرفه ای در شهر بزرگ تهران نیز خواهدبود.

آگهی ها در این وب سایت در دو دسته کاملا مجزای مشهد و تهران قرارگرفته اند که از قسمت انتخاب شهر می توانید انتخاب کنید.

امیدواریم به جلب رضایت هرچه بیشتر شما بانوان زیباپسند…

عکس از مدل های نقش حنا روی بدن و آموزش تهیه حنا برای طراحی

دسته‌بندی نشده ۱۳۹۵-۱۲-۲۲

نقش حنا (طراحی حنا )

شاید شماهم می دانید که درعصر مدرن نیز در بزرگترین مراکز زیبایی و آرایشی دنیا از “حنا” به عنوان یکی از مواد آرایشی کاربردی و مفید استفاده می شود.

در این صفحه تعداد زیادی عکس جدید از طرح های مختلف نقش حنا روی بدن ( تتو موقت ) برای سلیقه های مختلف را قرارداده ایم تا از آنها ایده بگیرید یا از آرایشگر خود بخواهید یکی از این طرح ها را برای شما نقش دهد.

هرچند توصیه میشود کار نقش حنا در آرایشگاهی قابل قبول و به حنا آرتیست ماهر بسپارید اما اگر شما هم به این هنر علاقه مند هستید، می توانید درست کردن حنا را در منزل‌ خود انجام دهید و بدنتان را با آن طراحی کنید و با تمرین در این کار حرفه ای شوید.

و اما آموزش تهیه حنا برای طراح زدن روی پوست:

مواد مورد نیاز:

یک بسته حنا (حدود ۱۰۰ گرم) – دو عدد لیمو ترش تازه – شکر- چهارقاشق چای‌خوری پودر قهوه – نیم لیتر آب – چهار بسته چای کیسه‌ای –  چهارعدد لیموشیرین (یا پرتقال) – مقداری پنبه – یک قلم مو- یک قیف کاغذی یا بطری فشاری (پلی‌اتیلن) – جوراب نایلونی یا پارچه توری – دستکش

 

شروع کار:

 1. پودر حنا را الک کنید.
 2. آب ،قهوه ، آب پرتقال و چای را مخلوط کرده و یک ساعت ملایم بجوشانید ، سپس پودر حنا را اضافه و خوب هم بزنید تا ماده‌ای شبیه کچاپ درست شود.
 3. به منظور رنگ گرفتن حنا ، اجازه دهید حنا ۲۴ ساعت در دمای اتاق ، بماند.
 4. ماده به دست آمده را در بطری فشاری (یا قیف کاغذی و یا پلاستیکی) پر کنید.
 5. پوست مورد رنگ‌آمیزی را ابتدا با آب و صابون و سپس با الکل تمیز کنید.
 6. به وسیله قیف یا طرح های آماده موجود در بازار شکل مرد نظر را طراحی کنید، مدتی مکث کرده تا خشک شود سپس شکر با اب لیمو مخلط کرده و کمی حرارات داده با قلم مو مخلوط شکر و اب لیمو را روی طرح بمالید وپنبه آغشته شده را روی ان قرار داده چند ساعت بعد با کمی روغن و کرم پوست را چرب کنید.
 7. به مجردی که حنا روی پوست خشک شد (گاهی در دمای اتاق ۲۴ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد)، بعد از مدت زمان طی شده حنا خشک شده از پوست جدا می شود. در ابتدا ممکن است رنگ نارنجی آن مورد پسند شما نباشد اما بعد از گذشت ۲۴ ساعت تیره رنگ شده و شما می توانید از زیبایی نقش حنا روی دست ، پا یا سایر قسمتهای بدنتان لذت ببرید.
 8. بعداز این مراحل می توانید طرحتان را با لاکهای مخصوص همین کار ، با نگین کاری میتوانید طرح را زیبا کنید.

 

چند نکته:

 1. هرچه مایع حنا اولیه بیشتر روی پوست باقی بماند، رنگ بیشتر در پوست نفوذ می‌کند و در نتیجه زمان بیشتری طول می‌کشد تا از روی پوست پاک شود.
 2. اگر به جای آب از چند قطره اکسیدان استفاده کنید طرح ماندگارتر خواهدشد.
 3. اگر طرح حنا را با لیف بشرید زودتر پاک خواهد شد.
 4. واکنش‌های حساسیتی به حنای طبیعی، به‌خصوص زمانی که فقط روی پوست گذاشته شود، بسیار نادر هستند و در صورت وجود، ظرف چند ساعت بروز خواهند کرد و شامل خارش، قرمزی خواهندبود. پس بهتر است برای بار اول بهتر است، ابتدا مقداری از ایع حنا را روی ناحیه داخلی ساعد امتحان کرده و در صورت ایجاد نشدن واکنش از آن استفاده کنید.

 

 

 

امیدواریم از این عکس ها و آموزش نقش حنا استفاده مفیدی برده باشید…

 

تصاویر عمدتا برگرفته از عکسهای موجود در Pintrest و Instagram و از مدل های خارجی می باشند.

 

آموزش ترکیب کردن رنگ مو

دسته‌بندی نشده ۱۳۹۵-۱۱-۱۷

رنگ مو یکی از مهترین اصول جذابیت چهره بانوان است اگر به درستی انتخاب و رنگ شود!

شاید شما هم آرایشگر هستید و به دنبال فرمول های جدید برای ساخت رنگ موهای حرفه ای می گردید.

یا اینکه آرایشگر نیستید اما دوست دارید خودتان موهای خود یا دوستانتان را رنگ کنید و به دنبال آموزش ساده و اصولی رنگ کردن مو هستید.

پس این آموزش را دنبال کنید…

نام و عکس موی رنگ شدهفرمول ترکیب رنگ مو

رنگ مو دارچینی


بلوند طلایی ماهگونی متوسط۵۰ میل
بلوند دودی متوسط۳۰ میل
بلوند شکلاتی متوسط۳۰میل
بلوند پلاتینه صدفی۱۰میل
۱۷۰میل اکسیدان ۶درصد

ترکیب رنگ مو نسکافه ای


بلوند شکلاتی متوسط 2/3
کاراملی 1/3 (47-7)
2سانت واریاسیون 000
شماره اکسیدان: 1
پایه: 8

ترکیب رنگ مو کنفی


بلوند زیتونی پلاتینه
بلوند طلایی خیلی خیلی روشن به اندازه مساوی
دو سانتیمتر واریاسیون 000
شماره اکسیدان: 1(6 درصد)
پایه: 6

فرمول رنگ مسی بلوطی


ترکیب مسی روشن 60 میل + بلوطی روشن 50 میل + نارنجی 10 میل + واریاسیون قرمز 5 سانت + اکسیدان 2 150
باید دقت شود که ریشه ها را دیرتر بگذارید تا خیلی تن قرمز و نارنجی نگیرند.البته این رنگ تن نارجی زیاد دارد.

رنگ دودی نقره ایی


رنگ مو این عکس پایه ی 10 ترکیب دودی 10 + دودی 9 30 میل + واریاسیون نقره ای 10 سانت + واریاسیون دودی 5 سانت + اکسیدان 1

ترکیب رنگ قهوه ایی متوسط


روی موی طبیعی ترکیب دودی 6 70 میل + طبیعی 5 50 میل +زیتونی 5 30 میل + واریاسیون نقره ای 15 سانت + واریاسیون دودی 10 سانت + واریاسیون سبز 3 سانت + اکسیدان 1

رنگ قهوه ایی زیتونی


این رنگ روی موی طبیعی ترکیب زیتونی 6 70 میل + زیتونی 5 30 میل + دودی 6 30 میل +واریاسیون سبز 10 سانت + اکسیدان 2. برای رنگساژ باید رنگ مورد نظر را با اکسیدان و مقداری آب ترکیب کنید و روی موها بگزارید.دمعمولا برای تثبیت رنگ مقدار 3سانت رنگی مشکی استفاده میشود

ترکیب رنگ مو عسلی گرم


بلوندشکلاتی متوسط
بلوند طلایی متوسط به اندازه مساوی به علاوه دو سانتیمتر بلوند متوسط
شماره اکسیدان: نمره 1 (6درصد)
پایه مو: 8

فرمول رنگ زیتونی دودی


ترکیب دودی 4 + زیتونی 5 نصف از هر کدام + واریاسیون نقره ای 10 سانت + اکسیدان دو برابر مقدار رنگ. و هایلایت سوزنی پایه ی هفت ترکیب دودی هفت 30 میل+ طلایی هفت 40 میل + واریاسیون نقره ای 2 سانت + واریاسیون طلایی 3 سانت + اکسیدان دوبرابر رنگ

رنگ مسی شکلاتی با مش فندقی کاراملی


زمینه این عکس پایه ی 6 یعنی نارنجی و ترکیب مسی متوسط 60 میل + شکلاتی 50 میل + فندوقی متوسط 30 + اکسیدان 2 150 میل و هایلایت پایه ی 8 ترکیب ترکیب طلایی هشت 20 میل + کاراملی 30 میل + شکلاتی 10 میل + اکسیدان یک برابر مقدار رنگ

رنگ موی دودی عسلی


w6 بلوند شکلاتی به مقدار ۲۰ میل
h7 عسلی روشن به میزان ۷۰ میل
c7 دودی روشن به میزان ۳۰ میل را باهم ترکیب کنید سپس واریاسیون نقره ای به میزان ۱۰ سانت و واریاسیون طلایی به مقدار ۵ سانت را به همراه اکسیدان با شماره 9% را به میزان ۱۳۰ میل به ترکیب رنگ موها اضافه کنید.
باید برای این رنگ مو موهای خود را به پایه ۶ برسانید

رنگ موی بیسکویتی1


رنگ موی شماره ۸.۸
رنگ موی مسی روشن : نیم سانت
رنگ موی زیتونی شماره n10
واریاسیون نقره ای
پایه دکلره ۱۰

رنگ موی بیسکویتی2


رنگ موی شماره ۷.۸ : ۴ سانت
رنگ موی شماره ۷.۲۳ : ۱/۴ تیوپ
رنگ موی شماره ۷.۶ : ۱/۴ تیوپ
رنگ موی شماره ۱۰۰.۶ : ۱/۴ تیوپ
اکسیدان ۳ درصد
پایه ۷ یا ۸ دکلره

رنگ مو مسی آتشین


رنگ شماره ۹٫۴۴ : نصف تیوپ
رنگ شماره ۷٫۴۶: ۱/۴ تیوپ
رنگ شماره ۶٫۲۳: ۱/۴ تیوپ
اکسیدان : ۶ %
برای ترکیب این رنگ مو از یک برندخاص استفاده شده.
این رنگ ها را ترکیب کرده و روی موی طبیعی می گذاریدو45 دقیقه مکث می کنید و بعد بشویید.
پایه مو باید به شماره ۸ -۷ برسد.

رنگ مو بژ عروسکی


بلوند شکلاتی متوسط
بلوند طلایی متوسط به اندازه مساوی
دوسانتیمتر بلوند متوسط
شماره اکسیدان: نمره ۱ (۶درصد)
پایه مو ۸

فرمول ترکیب نمونه مش


عکس با ترکیب فندوقی متوسط 40 میل + طبیعی 6 50 میل + دودی 30 میل +واریاسیون نقره ای 10 سانت + اکسیدان 2 و مش 99% پایه ی هفت با ترکیب طلایی هفت 50 میل + دودی هفت 20 میل +زیتونی هفت 20 میل + واریاسیون نقره ای + اکسیدان ۲

ترکیبات رنگ موی باربی


زمینه ترکیب دودی 6 50 میل +زیتونی 6 80 میل + واریاسیون نقره ای 10 سانت + واریاسیون سبز 10 سانت + اکسیدان 1 و هایلایت سوزنی 90% پایه ی 8 ترکیب دودی هشت 50 میل + دودی هفت 10 میل + زیتونی 6 10 میل + واریاسیون نقره ای 4 سانت + اکسیدان 1

رنگ موی تیره


قسمتهای روشن پایه 8 و ترکیب دودی 6، 50 میل +خاکستری 6 50 میل + واریاسیون نقره ای 3 سانت + اکسیدان 1و قسمتهای تیره روی موی طبیعی ترکیب دودی 6 50 میل + زیتونی 5 50 میل + خاکستری 5 50 میل + اکسیدان 1.

فرمول جدید از رنگ دودی


زمینه این رنگ مو دودی 4 ، 50 میل + طبیعی 4، 40 میل +واریاسیون نقره ای 10 سانت +اکسیدان1. و مش تیکه ای پایه 8 ترکیب بژ متوسط 40 میل + زیتونی هفت 30 میل +واریاسیون نقره ای 3 سانت + اکسیدان 1
مش ریز 10 % پایه ی 8 ترکیب طبیعی هشت 30 میل + واریاسیون نقره ای 2 سانت +اکسیدان 1

دودی فندقی با مش دودی زیتونیزمینه ی این مو روی مو طبیعی ترکیب دودی 8، 70 میل + فندوقی روشن 40 میل +واریاسیون نقره ای 10 سانت + اکسیدان 2. و مش پایه 10 ترکیب دودی 10 40 میل + زیتونی 8 20 میل + واریاسیون نقره ای 5 سانت +اکسیدان 1

شکلاتی ماهاگونی خیلی روشن با هایلاتزمینه شکلاتی 40 میل + طبیعی 6 40 میل+ماهگونی روشن 20 میل +واریاسیون نقره ای 5 سانت + اکسیدان 2
هایلایت پایه ی 8 ترکیب دودی هشت 50 میل + طبیعی هشت 20 سانت +واریاسیون نقره ای 1 سانت + واریاسیون دودی 1 سانت + اکسیدان 1

 Hair color combination

بهترین ترکیبات رنگ مو برای تغییر رنگ مو :

_ترکیب رنگ مو برای موهای دکلره شده که به رنگ بلوند است و می خواهیم تیره کنیم:
از ترکیب دو رنگ سری گرم (شکلاتی و طلائی) شماره ۳ یا ۴ استفاده کرده با اکسیدان شماره ۱ مخلوط و موها را رنگ می کنیم. موهایی به رنگ آلبالوئی یا شرابی که بعد از مدتی به رنگ قرمز زنگ زده، تغییر پیدا میکند.

_اگر می خواهید موهاتان را قهوه ای یا زیتونی تیره کنید باید موها را دکلره کرده و از رنگ سری طبیعی و زیتونی به نسبت مساوی با اکسیدان یک و کمی آب مخلوط کرده و موها را رنگ کنید، در صورتی که می خواهید رنگ را از روی مو پاک و موها را روشن کنید باید به یک آرایشگر مراجعه کنید زیرا استفاده از ماده remover نیاز به تخصص و مهارت دارد .

_فرمول ترکیب رنگ مو برای موهای مش شده ای که میخواهیم رنگش را یکدست کنیم :
رنگ n3 و w3 را به نسبت دو به یک با کمی اکسیدان و آب به اندازه ای که به شکل ماست شل شود مخلوط کرده، تکه های مش را جداگانه با این مخلوط رنگ میکنیم، هرموقع به اندازه کافی تیره شد موها را شسته و با رنگ دلخواه رنگ میکنیم .

_روش ترکیب رنگ مو برای مویی که با دکلره بلوند شده و بعد از مدتی جلوه خود را از دست داده (زرد شده است):
یک قاشق پودر دکلره + کمی اکسیدان + یک کف دست شامپو + آب را با هم مخلوط و روی موی خیس می زنیم و پنج دقیقه صبر کرده، موها را شسته و با فرمول زیر رنگساژ میکنیم:

 • w4 به اندازه یک نخود + c9 یک بند انگشت یا a10+c9 هر کدام یک بندانگشت + چند قطره اکسیدان + آب به اندازه ای که به شکل دوغ شود.
 • اگر موهای خودرا بلوند کرده اید و الآن رشد ریشه داشته و نمی دانید که باید چکار کنید، می توانید مانند مش با فویل بصورت ردیفی موها را جداکرده و کنار بگذارید و بقیه موها و ریشه را رنگ تیره بزنید، این روش برای خانم هایی که موهای سفید دارند و ریشه مو دو رنگ است کاربرد دارد، در مورد موهایی که رنگ طبیعی آن ها یکدست و تیره است می توانید با کلاه تارهای نازکی را بیرون بیاورید و به رنگ ریشه مو کنید.

_چگونه از اکسیدان در پایه‌های متفاوت استفاده کرد :
برای پایه مو از یک تا چهار ، از اکسیدان ۶% یا همان اکسیدان شماره۱ و برای پایه مو از ۵ تا ۱۰ اکسیدان ۹ درصد یا اکسیدان شماره ۲ استفاده می کنیم. اکسیدان شماره ۳ یا ۱۲درصد مخصوص دکلره است. ولی در رنگ‌های بالا یعنی پایه ۹ و ۱۰ نیز میشود استفاده کرد.

 

چند نکته مهم درباره ترکیب رنگ مو :

 1. در ترکیب رنگ دقت کنید که بیشتر از دو یا سه رنگ را مخلوط نکنید.
 2. هرگز رنگ‌ ها با تن‌ های متفاوت را با هم ترکیب نکنید زیرا ایجاد بی نظمی می کند .
 3. هرگز بیشتر از دو یا سه رنگ را با هم مخلوط نکنید زیرا رنگ ثبات لازم را پیدا نمی کند.
 4. هرگز رنگ‌ های کارخانه‌ های متفاوت را با هم ترکیب نکنید چون هر کارخانه‌ای فرمول مخصوص به خود را دارد.
 5. اگر به استفاده از رنگ‌ های ترکیبی علاقه‌ دارید رنگ‌هایی را که اختلاف تن و پایه آنها زیاد نیست ( تولید یک کارخانه هستند) را می توان در شرایط خاص زیر با هم ترکیب کرد:
 • سری سرد در یک پایه مثلا C8 + A8 + N8
 • سری گرم در یک پایه R7 + V7
 • سری N با هر رنگی ولی با یک پایه ترکیب میشود N9 + C9

 

 

۱۱ قدم ضروری برای رنگ کردن ریشه موها :

 

 1. موهایتان را رنگ می‌کنید، پس از پنج هفته دوباره ریشه موهای اصلی‌ را می بینید که رشد کرده اند و رنگ موهای شما دیگر آن جلوه و زیبایی را ندارد! چه کنیم؟
  موها را به چند بخش تقسیم کنید و به وسیله کلیپس هر بخش را طوری ثابت کنید که ریشه موها کاملا مشخص شود.
 2. تمام بخش‌های مو که ریشه آن درآمده و رنگش را با سایر موها که پیش از آن رنگ شده است خوب مشخص کنید و سپس همان رنگی را که به موها زده بودید را انتخاب کنید.
 3. موهای خود را بشویید و بعد خشک کنید.
 4. این وسایل را آماده کنید: رنگ مو، دستکش، کلیپس ، شانه ، حوله، یک لباس کهنه برای اینکه بدن و لباس اصلی‌تان رنگی نشود.
 5. موهایتان را به چند بخش تقسیم کنید و به وسیله کلیپس هر بخش را طوری ثابت کنید که ریشه موها کاملا مشاهده شود.
 6. دستکش دست کنید و رنگ مو را طبق دستوری که در بروشورش نوشته شده، آماده کنید.
 7. حوله را روی شانه‌هایتان بیندازید تا قطرات رنگ روی لباس‌ شما نریزد.
 8. هر بخش از موها را که می‌خواهید ریشه‌اش را رنگ کنید از کلیپس جدا کرده و رنگ را به طور کامل به ریشه آن بمالید.
 9. این کار را تا رنگ شدن همه ریشه‌های مو تکرارکنید. یعنی بعد از اتمام یک بخش، کلیپس بخش دیگر را باز کنید و رنگ را به ریشه آن بمالید.
 10. زمان را تنظیم کنید. پنج دقیقه زمان پیشنهادی برای رنگ گرفتن ریشه موها است. در این فرصت می‌توانید کتاب بخوانید…
 11. بعد از گذشت این زمان، باقی‌مانده رنگ را از روی ریشه موها بردارید و سپس موها را خوب بشویید.

 

چند نکته برای رنگ کردن موهای سفید:

وقتی بیشتر موها سفید شده باشد حین رنگ کردن باید از جایی که سفیدترین موها را دارد شروع کرد. رنگی انتخاب کنید که یک درجه تیره تر از رنگ مورد نظرتان است چراکه به خاطر نبود رنگ در تارهای مو رنگی که می گذارید روشن تر به نظر می رسد.

اگر موهای سفید دارید و رشد آنها نسبتا زیادتر است، استفاده از رنگ های روشن تر بهتر بوده چون موهای سفید وقتی رشد کرده و با موهای رنگ کرده مخلوط می شوند کمتر مشخص خواهندشد.

اگر موهای سفید شما خیلی زبر و در برابر رنگ مقاوم شده اند شاید لازم باشد که قبل از رنگ کردن آنها را نرم کنید. به راهنمایی های سازندگان رنگ ها توجه کرده و همیشه قبل از گذاشتن رنگ، موهای تان را خشک کنید. رنگی که بر موی خیس یا مرطوب گذاشته شود، رقیق شده و نتیجه مناسبی نخواهدداشت.

معمولا موهای سفید حاشیه سر بسیار مقاوم هستند پس یادتان باشد برای رنگ کردن باید اول این منطقه و این موها رنگ شوند و پس از اتمام رنگ نیز دوباره باید این نواحی رنگ شوند، همچنین احتمالا یک تن تیره تر باید به این ناحیه و موهایش زده شود.

عکس از زیباترین سالن ها و آرایشگاههای زنانه

دسته‌بندی نشده ۱۳۹۵-۰۹-۰۱

آیا میخواهید آرایشگاه زنانه ای تاسیس کنید؟

یا از ظاهر فیزیکی سالن زیبایی خود ناراضی و خواهان تغییرات اساسی در دیزاین و ظاهر سالن خود هستید؟

آیا می دانید ظاهر شیک ، مجلل و متفاوت آرایشگاه شما تا چه میزان شگفت انگیزی در جذب مشتریان تاثیرگزار است؟

هیچ توجه دارید که بسیاری از عروس خانمها آرایشگاهی با سالن بسیار زیبا و مجلل را انتخاب می کنند؟

شاید شما هم به دنبال تصاویری نمونه از فضای سالنهای زیبایی هستید تا بتوانید از آنها برای شکیل کردن آرایشگاه خود ایده بگیرید!

در این پست از بلاگ تعدادی عکس از سالنهای زیبایی مجلل دنیا قراردادیم و امیدواریم یکی از این تصاویر بتواند نظر شما را جلب کرده و بتوانید طرح آن را با کمک دیزاینر پیاده سازی کنید.

در ایران عزیزمان نیز آرایشگاههای زنانه بسیار شیکتر از این عکس ها طراحی و ساخته شده اند اما متاسفانه بدلیل عدم کسب اجازه از مدیرانشان تصویر این سالنها را قرار نداده ایم . اما از شما آرایشگران محترم خواهشمندیم که اگر تمایل دارید عکس آرایشگاه شما در این صفحه با نام شما قرارگیرید ، عکس آرایشگاه خود را برای ما ارسال کنید.

با تشکر از همراهی شما و آرزوی موفقیت هرچه بیشتر در کسب و کارتان…

تصاویر آرایش دور چشم و میکاپ جدید

دسته‌بندی نشده ۱۳۹۵-۰۸-۱۷

تصاویری متنوع از انواع مد جدید آرایش دور چشم و میکاپ ۲۰۱۷

با سلام به همه عاشقان آرایش و زیبایی و بانوان خوش سلیقه ایران زمین

در این پست از بلاگ براتون تعدادی از جدیدترین و بروزترین مدلهای آرایش دور چشم یا میکاپ چشم ( Eye makeup ) آوردیم…

چطور چهره ، پکلها و دورچشم خود را آرایش و زیباتر سازیم؟

چگونه باید ریمل زد ، خط چشم کشید و از چه ترکیب رنگهایی استفاده کرد؟

امیدواریم شما آرایشگران یا خودآرایان بتوانید از تصاویر آموزشی زیر ایده های خوبی برای موفقیت بیشتر در حرفه تان یا خودارایی بگیرید.

لطفا مارا با نظرات ارزشمندتان بیشتر یاری کنید و همچنین میتوانید عکس های زیبایی خود را درباره این موضوع از طریق فرم “تماس با ما” ارسال کنید تا با نام شما در این صفحه قرار گیرند.

 

 

 

 

بهترین آرایشگاههای مشهد در نظرات اینستاگرامی mashhad_offer !

دسته‌بندی نشده ۱۳۹۵-۰۷-۲۸

در پیج اینستاگرام مشهدآفر ( mashhad_offer ) همه روزه در مورد کسب و کارهای مختلف شاغل درشهرمشهد نظر سنجی صورت می پذیرد و چهل هزار مخاطب این پیج که عمدتا بانوان مشهدی هستند پیشنهادات خود را مطرح میکنند که میتوانند برای همگان مفید باشند.

اما ما در اینجا لینک مستقیم نظرسنجی های مربوط به آرایشگاههای زنانه و خدمات آرایش و زیبایی را آورده ایم تا شما ماتیکی های عزیز نیز از این پیشنهادات هرچه راحتتر و سریعتر بهره مند گردید.

در زیر سوالات عنوان شده در این نطرسنجی ها را میبینید که با کلیک روی سوال، لینک مستقیم پست مربوط به آن در اینستاگرام یا صفحه ای مجزا باز خواهد شد.

بهترین آرایشگاه مشهد کجاست؟ (نظرسنجی ۱)

بهترین آرایشگاه زنانه مشهد کجاست؟ (نظرسنجی ۲)

اپیلاسیون در مشهد کجا خوبه ؟

برترین کلینیک ،مرکز زیبایی یا پزشک متخصص پوست کجاست؟

بهترین سالن زیبایی برای تتو و هاشور ابرو کجاست؟

بهترین پزشک برای جراحی بینی کیست؟

رنگ کردن مو خانمها در مشهد کجاخوبه؟

کاشت ناخن در مشهد کجاخوبه؟

بهترین مرکز لیزر موهای زائد مشهد کجاست؟

برای آموزش آرایشگری کجا بریم؟

فرکردن دائمی مو سر کجا خوبه؟

کوتاه کردن موی خانمها کجا بهتره؟

در مشهد برای جراحی زیبایی کجابریم؟

آرایشکاه بهتر برای ریباندینگ ، کراتینه با انواع صافی و لختی مو کجاست؟

آرایش سر و صورت ( میکاپ شنیون ) درمشهد کجا خوبه؟

بهترین آرایشگاه یا آرایشگر برای اکستنشن یا کاشت مژه درمشهد؟

پزشک برتر تزریق ژل در مشهد کجاست؟

بهترین آرایشگاه عروس (پکیج آرایش عروس) کجاست؟

بهترین سالن اکستنشن موی سر کجاست ؟

بهترین مرکز سولاریوم در مشهد کجاست (برنزه کردن پوست) ؟

اصلاح صورت و ابرو کجا خوبه؟

برترین فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی کجاست؟

بهترین آرایشگاه کودک مشهد را پیشنهاد بدید؟

بهترین پزشک جراح برای پروتز را پیشنهاد دهید؟

 

همچنین شما خانمهای عزیز میتوانید در این صفحه، ما و سایر بازدیدکنندگان سایت را از نظرات ارزشمندتان در مورد مراکز و سالنهای آرایشی یا زیبایی شهرمشهد بهره مند کنید…

تصاویر بافت مو و شنیون با آموزش

دسته‌بندی نشده ۱۳۹۵-۰۷-۲۱

آموزش تصویری بافت مو

تصاویری از انواع بافتن مو زیبا و جذاب دخترانه ،تعدادی از عکسها نمایانگر آموزش تصویری مختصری می باشند .

عکس مد جدید بافت مو و شنیون ۲۰۱۷ و فشن مو خانمها و دختران زیبا و زیباپسند .

به دنبال آموزش مدل مو دخترانه ، مجلسی یا برای کودک عزیزتان هستی؟ امیدواریم ازاین عکسها ایده های خوبی بتوانید بگیرید.

همچنین همه روزه در کانال تلگرام و اینستاگرام ماتیکی تصاویری جدید از بروزترین انواع مدل مو و آرایش ها همراه ویدئوهای آموزشی قرار میگیرد.

 

آموزش بافتن مو و آرایش کردن بروز و جدید ، خودآرایی و آرایش دخترونه ، بافت فشن مو با رنگ موهای جدید سال و شینیون ۲۰۱۷ ، عکس مدل مو جدید دخترانه ، برای مشاهده عکس و فیلمهای بیشتر به کانال تلگرام، پیج اینستاگرام و کانال آپارات ماتیکی بیایید و از آموزشها و پیشنهادات ما لذت ببرید ..

در پایان از شما ماتیکیهای عزیز درخواست میکنیم تصاویر زیبا و جذاب مرتبط با آرایش و زیبایی خود را از طریق فرم تماس برای ما ارسال کنید تا در صورت تایید با نام شما درح گردد.

با تشکر از همراهی شما بانوانی که به زیبایی اهمیت میدهید…

تصاویر فانتزی آرایشگاه مناسب لوگو ، بنر ، کارت ویزیت و…

دسته‌بندی نشده ۱۳۹۵-۰۷-۲۱

عکس لوگو ، بنر ، کارت ویزیت و… برای آرایشگر ، آرایشگاه و سالن زیبایی

تصاویر فانتزی بسیار هنرمندانه و ارزشمند مناسبی برای استفاده به عنوان عکس کارت ویزیت ، بنر یا لوگو آرایشگاه شما آماده و رایگان در اختیار شما آرایشگران هنرمند ماتیکی قرارگرفته است.

امیدواریم رضایت شما را جلب کنند و موفقیت بیشتری در حرفه آرایشگری خود با استفاده از این تصاویر کسب کنید…

 

 

 

لطفا ما را با نظرات ارزشمندتان بیشتر یاری کنید.

لیست آرایشگاه و سالنهای زیبایی مشهد

دسته‌بندی نشده ۱۳۹۵-۰۷-۱۵

بهترین آرایشگاه مشهد کجاست ؟

بهترین سالن زیبایی مشهد کجاست؟

بهترین آرایشگر مشهد کیه ؟

رنگ مو در مشهد کجاست ؟

کوتاهی مو کجا خوبه ؟

بهترین مرکز اپیلاسیون در مشهد کجاست؟

بهترین ماساژو مشهد

بهترین آرایشگاه مشهد

اصلاح ابرو و صورت کجا خوبه؟

بهترین آرایشگاه عروس در شهرمشهد کدام است؟

لیست آرایشگاههای زنانه مشهد

نمونه کار آرایشگاه های مشهد

اطلاعات آرایشگاه ها و آرایشگرهای مشهد

تتو و هاشور ابرو کجا بهتره

نظرسنجی آرایشگاه های زنونه مشهد

سولاریوم در مشهد

تخفیف آرایشگاه مشهد

سایت معرفی آرایشگاهای مشهد

سایت انجمن عروس

کاشت ناخن در مشهد کجا بهتره

بهترین آرایشگر کاشت مژه کجاست؟

بهترین بافت مو درمشهد کجاست

میکاپ و شنیون کدوم سالن مشهد بهتره

بهترین پکیج عروس در مشهد

 

 • عکس از مدل های نقش حنا روی بدن و آموزش تهیه حنا برای طراحی

  با در ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ - 0 نظرات

  نقش حنا (طراحی حنا ) شاید شماهم می دانید که درعصر مدرن نیز در بزرگترین مراکز زیبایی و آرایشی دنیا از “حنا” به عنوان یکی از مواد آرایشی کاربردی و مفید استفاده می شود. در این صفحه تعداد زیادی عکس جدید از طرح های مختلف نقش حنا روی بدن ( تتو موقت ) برای سلیقه […]

 • ملاک ها و نکات انتخاب آرایشگر یا آرایشگاه زنانه

  با در ۱۳۹۶-۰۱-۱۳ - 0 نظرات

  چگونه آرایشگاه زنانه مناسبی برای خدمات مختلف زیبایی یا عروس انتخاب کنیم؟ ۱) آرایشگر را انتخاب کنیم یا آرایشگاه؟ نکته خیلی مهی که باید به آن توجه کنیم این است که بسیاری ازسالن ها حتی سالن های معروف صندلی های سالن خود را به آرایشگران اجاره می دهند و برای مدیران برخی سالنها تنها پرداخت […]

 • آگهی های آرایشگاه های شهر بزرگ تهران بزودی در ماتیکی...

  با در ۱۳۹۶-۰۱-۱۰ - 0 نظرات

  بعداز فعالیت همراه با موفقیت وبسایت ماتیکی در راستای معرفی تخصصی خدمات آرایشگران و تبلیغات مجازی سالن های زیبایی زنانه در شهر مشهد ، با آغاز سال جدید و از تاریخ یازدهم فروردین ماه ۱۳۹۶ این وبسایت پذیرای آگهی های آرایشگران حرفه ای در شهر بزرگ تهران نیز خواهدبود. آگهی ها در این وب سایت […]

 • نکات بهداشتی در آرایشگاه های زنانه

  با در ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ - 0 نظرات

    آرایشگاهی را انتخاب کنید که تابلو دارد و زیر نظر اتحادیه آرایشگاه های زنانه شهر شما فعالیت می کند و سالنی تمیز و آرام دارد. نکات بهداشتی هنگام کوتاهی موی سر: تمیزی سرشویی عامل مهمی در جلوگیری از انتقال بیماری‌های پوست و مو و بیماری‌های قارچی است. سرشویی آرایشگاه‌ باید پس از هر نوبت […]

در اینستاگرام و کانال تلگرام ما ویدئوهای آموزشی و تصاویر مد، فشن و آرایشی و زیبایی بیشتری ببینید:

 • follow
 • follow
 • salonzibaei
 • salonzibaei

لطفا شهر خود را انتخاب کنید

در صورتیکه تمایل دارید آگهی تمام شهرها را مشاهده نمائید این پنجره را ببندید.